BLUDOVICE / Kapela Kamraci působí u Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Havířově –Bludovicích již 30 let. Své jubileum slavila v místním Domě PZKO se zaplněným hosty sálem 11. května.

Slavíci Kamraci se předvedli v zajímavém hudebním programu, který ukázal jejich třicetiletou uměleckou cestu. Zazněly tak skladby, které hráli u různých příležitostí – na školních radovánkách, festivalech, koncertech, a které byly doplněné vtipným komentářem a historkami.   

Samozřejmě nechyběly i gratulace k výročí, například od Renaty Putzlacher a Małgorzaty Pikus, která zavzpomínala na jeden z festivalů a zazpívala krátkou ukázku z tehdejšího repertoáru. Kamratům přišly pogratulovat také spřátelené kapely – například Torka z Těšína. Nejkrásnější gratulace však dostali členové kapely od svých dětí, které oblečené do těšínských krojů jim popřály zpěvem.

Po programu nastal čas na společné slavení a zábavu.

(indi)

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.