Čtěte nás! Každý den nové informace!

Kam se vydat o nadcházejícím víkendu? Podívejte se na přehled nejzajímavějších víkendových akci v regionu:

1. Roadshow – Na kole k sousedům

V pátek a sobotu zveme na zábavně-sportovní akci Roadshow „Na kole k sousedům – Na bicykli k susedom“. Akce je určena především pro rodiny s dětmi a proběhne ve 2 dnech, vždy od 10.00 do 15.00 hod.  V pátek na fotbalovém hřišti ve Svrčinovci, v sobotu v bývalém opevnění Šance v Mostech u Jablunkova. V místě konání je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

2. Den Oszeldy

Místní skupina PZKO Třinec-Nebory zve na 66. Den Oszeldy. V sobotu od 15 hodin v Domě PZKO Pawła Oszeldy v Neborech na programu budou: vystoupení dětí z polských škol a školek, vystoupení pěveckých sborů a regionálních souborů, atrakce pro děti, koncert BC/DC.

3. Retro koncert

Místní skupina PZKO v Hnojníku zve na Retro koncert u příležitostí  30. výročí pojmenování Domu PZKO po Janu Kubiszovi. Na programu od 16 hod. budou mj: vystoupení dětí a souboru Chórek z Horní Suché, odhalení pamětní desky, koncert skupiny BC/DC, občerstvení.

4. Otevírání pramenů

V Karviné začne letošní lázeňská sezóna symbolickým Otevíráním pramenů. V sobotu v parku u kavárny Rosa v Rehabilitačním sanatoriu v Hranicích se můžete těšit na zajímavá vystoupení a další atrakce. Na programu je od 14.30 vystoupení: Elvis revival, Waldemar Matuška revival, Rock and Roll band Marcela Woodmana.

5. Den vlajky

Polský Den vlajky budou v sobotu během zahradní slavností oslavovat Poláci z Těrlicka. Zahradní „festyn“ odstartuje v 15 hodin ve škole a školní zahradě. Připraveno bude mj. vystoupení dět9 a výstava „Adam Mickiewicz: z myślą o ojczyźnie”.

6. Oslavy výročí

Polská školka v Dolní Lutyni slaví 90 let. Oslavy výročí se budou konat v sobotu v místním kulturním domě od 15.00 hodin. Od 14.00 bude možné prohlédnout si prostory školky, kde bude připravená výstava dětských prací.  

7. „Mayday“ v Cieszyně

Polská scéna Těšínského divadla vystoupí v sobotu v Cieszyně (Dom Narodowy, 18.00 hodin).  Diváci zhlédnou představení „Mayday“ britského dramatika Raya Cooneya.

8. Veřejné rybářské závody

O víkendu se na těšínské přehradě Hrabina koná tradiční rybářská soutěž. V sobotu budou závodit dospěli rybáři (7.00-13.00),  v neděli proběhnou závody mládeže (7.00-12.00).

9. Májová veselice a Forest Man

Májová veselice začíná v Řece na prostranství u OÚ Řeka v 11.00 a těšit se můžete na dřevorubeckou soutěž Forest man a bohatý kulturní a doprovodný program pro malé i velké. Vystoupí mj. Kapela Górolsko z Koniakowa, Liberda gang, Team revival.

10. Tatra s klubem Ondraszek

Turistický cyklistický klub Ondraszek zve na nedělní výlet na kolech. Účastníci se nejdřív vydají vlakem do Frýdku-Místku (sraz na nádraží v Českém Těšíně  v 7.15), odkud na kolech pojedou přes Hukvaldy (návštěva zámku) do Kopřivnice (návštěva Technického muzea Tatra).

(pl)

 

Komentáře

Čtěte také


Další vodní výcvik ostravských profesionálních hasičů i s mořským bobem
Červenec102020

Další vodní výcvik ostravských profesionálních hasičů i s mořským bobem

Ve Visle se chystá Malá párty PLR
Červenec102020

Ve Visle se chystá Malá párty PLR

Uctili památku obětí tragédie na Dole Dukla
Červenec082020

Uctili památku obětí tragédie na Dole Dukla

Strážníci naučí ženy se bránit
Červenec072020

Strážníci naučí ženy se bránit

Ve Visle začala Prázdninová kulturní akademie
Červenec062020

Ve Visle začala Prázdninová kulturní akademie

Kapela Zakopower v Ustroni nevystoupí
Červenec032020

Kapela Zakopower v Ustroni nevystoupí

Muzeum otevírá výstavu o Černobylu
Červenec022020

Muzeum otevírá výstavu o Černobylu

Cestujícím v Havířově začala sloužit nová odbavovací budova
Červenec022020

Cestujícím v Havířově začala sloužit nová odbavovací budova


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test