CIESZYN/ Do 20. dubna, každý den od 09:00 do 19:00 hod., můžete navštívit Velikonoční jarmark na těšínském náměstí. V následujících dnech bude jarmark doprovázen i nejrůznějšími zajímavými akcemi pořádanými kulturními institucemi města.

V prodejních stáncích kolem náměstí lze koupit velikonoční pohlednice, jarní květiny, dekorace nebo místní pochoutky, jako jsou sýry a med.

„O jarmarku jsem se dozvěděli od kamaráda, takže po obědě u mámy jsme se sem vydali,“ sdělila nám Irena Kołek ze Svibice, kterou jsme s jejím manželem potkali na jarmarku. „Kromě jiných věcí jsme koupili i velikonoční pohlednice, jsou v polštině, což je pro nás důležité, neboť každým rokem posíláme zhruba 20 velikonočních pohlednic. Přání sms-kou se přání na pohlednici nevyrovná,“ doplnila. Její manžel Stanisław dodal, že na těšínský Rynek stojí zato přijít kdykoliv, protože má tu správnou atmosféru, která českotěšínskému náměstí chybí.

V rámci jarmarku je pořádáno mnoho doprovodných akcí. Ty se nekonají pouze na náměstí, ale po celém městě. Například před Městskou knihovnou na ulici Głęba od 8.00 do 18.00 hod. kromě čtvrtků lze koupit staré knihy.  

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test