CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN / Od 27. dubna do 3. května v obou Těšínech bude vládnout filmové umění. V té době se totiž bude konat 21. ročník Filmového festivalu Kino na hranicích. Na programu, kromě filmů, jsou i doprovodné akce v podobě výstav, koncertů a setkání u umělci.

Během festivalu již od dvaceti let  jsou v obou Těšínech promítány snímky polské, české a slovenské kinematografie. Počet filmů, které lze během festivalu vidět, se po celou dobu zvyšoval – v roce 1999, kdy se konal první ročník festivalu, jich bylo jedenáct, teď je jich více než sto.

Účastníci akce se mohou zúčastnit 5 koncertů a mnoha doprovodných akcí. V plánu je mimo jiné debata „Kultura 1989-2019: bilance zisků a ztrát: Krzysztof Zanussi, György Varga, Petr Oslzlý, Martin M. Šimečka.

K vidění budou rovněž výstavy Andrzeje Pągowského, Doroty Roqueplo, Adama Sikory, Jana Švankmajera a výstavu s názvem Česká hračka včera i dnes.

Každý festivalový den se budou konat také koncerty. Ten největší se bude konat na těšínském Rynku 1. května v 17.00 hod.

Popisy filmů a časový harmonogram promítání najdete na webových stránkách festivalu.

(indi)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test