ČESKÝ TĚŠÍN / Den učitelů je vhodnou příležitostí nejen k poděkování učitelům za jejich práci, ale i pro ocenění těch, pro které je pedagogická činnost vášní a posláním.

Město Český Těšín letos opět ocenilo nejlepší učitele. Byli mezi nimi také učitelé z polských škol.  

HALINA ĆWIERTKA

Je učitelkou v mateřské škole na Hrabinské ulici. Mají ji rádi děti i učitelé, v pedagogické činnosti využívá nejnovější metody výuky. Je autorkou a spoluautorkou scénářů předškolních představení. – Velký důraz klade na seznámení dětí s tradicemi a zvyky našeho regionu, rozvoj národního vědomí, respekt k předkům a péči o mateřský jazyk – znělo to při slavnostním předání ceny.

LESZEK KALINA

Leszka Kalinu není třeba nikomu na Zaolší představovat. V Polském gymnáziu Slowackého vyučuje hudební výchovu, vede také sbor Collegium Iuvenum a soubor Zorómek, které působí  jako kapely Polské umělecké společnosti ARS MUSICA (Polskie Towarzystwo Muzyczne). Tyto sbory pod jeho taktovkou sbírají nejvyšší ocenění na národních i mezinárodních festivalech. V loňském roce například sbor Collegium Iuvenum získal 1. místo a Leszek Kalina obdržel vyznamenání za nejlepšího dirigenta na Mezinárodní soutěži Varsovia Cantat ve Varšavě. Je držitelem mnoha ocenění. V roce 2015 získal Zlatý kříž za zásluhy z rukou prezidenta Polské republiky.

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test