Čtěte nás! Každý den nové informace!

Na první dubnový víkend máme pro Vás  několik zajímavých návrhů.

1. Těšínské Slezsko v objektivu 2018

Pokud chcete vidět Těšínské Slezsko v objektivu, určitě se zastavte v Těšínském divadle, kde od pátku bude k vidění výstava s tímto názvem. Vernisáž fotografické výstavy proběhne v pátek v 18 hodin.

2. „Jak stelak z werbusem. Listy o Śląsku Cieszyńskim”

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zve na křest knihy „Jak stelak z werbusem. Listy o Śląsku Cieszyńskim” Andrzeje Drobika a Jaroslawa jot-Drużyckého. Křest publikace  a setkání s autory proběhnou v pátek v 17 hod. v Café Muzeum.

3. Výstava skupiny „Osmička“

Výstavu skupiny výtvarníků bude možné od pátku zhlédnout v kavárně-čítárně Avion.

Žánrové rozpětí umělců, kteří zde vystavují, je široké – krajinomalba, zátiší, portrét, kytice a abstrakce. Vernisáž proběhne v pátek v 17 hodin.

4. Velikonoční jarmark ve Skřečoni

Místní skupina PZKO v Bohumíně-Skřečoni zve v pátek a sobotu do Domu PZKO. V rámci Velikonočního jarmarku  si zde budete moci koupit velikonoční dekorace, kraslice, koláče, med a další domácí výrobky.

5. Duety s harfou

V rámci Mezinárodní soutěže Duety s harfou, která bude probíhat od pátku do neděle na zámku v Cieszyně, si budete moct poslechnout vystoupení účastníků a také se zúčastnit doprovodných koncertů a akcí. Koncert laureátů proběhne v neděli v 15 hodin v Domu Narodowym.

6. Velikonoční jarmark a soutěž v regionálním pečení

V sobotu doporučujeme navštívit polské Zebrzydowice. Bude se zde konat již tradiční a vyhlášená soutěž  na velikonoční pečivo a moučníky s názvem „Dorty, kołocze, krepliki i inne placki”. Od 9 do 13 hodin na Placu Zamkowym se bude rovněž odehrávat velikonoční jarmark.

 

7. Ukliďme Česko

Kdo chce být trochu užitečný, může se v sobotu připojit k celostátní akci „Ukliďme Česko“, která poběží i v našem regionu. Společně s ostatními dobrovolníky můžete uklízet třeba v Návsí, Jablunkově, Hrádku, Třinci, Českém Těšíně, Hnojníku, Karviné, Havířově ci Orlové.

8. Hody, hody doprovody

Archeopark w Chotěbuzi pořádá v sobotu workshop velikonočních řemesel. Od 9.00 do 17.00 na programu je výroba originální velikonoční kraslice, zdobení perníčků, pletení pomlázky a mnoho dalšího.

9. Den ptactva v zoo Ostrava

V sobotu se v ostravské zoo uskuteční tradiční oslavy svátku všech opeřenců. Tento den budou mít lidé s ptačím příjmením zvýhodněné vstupné do zoo a pro všechny návštěvníky bude připraven doprovodný ptačí program. Program začne v 10.00 hod. speciální ornitologickou procházkou.

10. Cyklistický memoriál Mariana Palowského

XII memoriál Mariana Palowského na kolech proběhne na trase Český Těšín – Smilovice. Start v neděli v 10 hod. od hasičské zbrojnice v Masarykových sadech.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

9 tipů na víkend
Září242020

9 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Září172020

10 tipů na víkend

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva
Září162020

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni
Září152020

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik
Září112020

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik

10 tipů na víkend
Září032020

10 tipů na víkend

Srpen272020


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test