CIESZYN, ČESKÝ TĚŠÍN / Soutěže karaoke jsou velmi oblíbené u účastníků i diváků. V obou částech Těšína se konaly po dobu tři měsíců soutěže (4 čtvrtfinále, dva semifinále, finále, ve kterém byly vybrány nejlepší tři soutěžící. Z každé strany soutěžilo více než 60 lidí) – v Českém Těšíně, v restauraci Myong Ga, která se nachází v hotelu Piast, a na polské straně v Browaru Zamkovým.

 

Tři nejlepší finalisté z obou stran se sešli v pátek 29. března v Českém Těšíně. V porotě seděli zpěvák Jaromír Nohavica, Edyta Cymer – vycházející hvězda z Cieszyna, učitelka hudby a Lee Kyoung Woo – majitel restaurace, aby zajistil polsko-českou objektivitu.

Zásah nestranného soudce se ukázal jako zbytečný. I když vlastně do posledního finále se dostaly dvě zpěvačky, jedna z Polska, druha z české strany a cena 5.000 korun byla jen jedna, situaci vyřešil Nohavica. Aby nemusel rozhodovat, která zpívala lépe, vytáhl druhou cenu z vlastní peněženky. A tak obě dámy: Aurelia Jargoła a Veronika Koudelová získaly první místo ex equo.

Nejdůležitější v celé akci nebyla ani tak soutěž, jak dobrá zábava, jak to zdůraznil ještě před vystoupením finalistů v rozhovoru s naší redakcí Nohavica. „Zpěv je dobrý nebo špatný. Budu poslouchat obě strany a budu opravdu česko-polský. Jako vždy, stejně jako po celý můj život, kdy jsem zde žil,“ řekl. Stejný názor měli i organizátoři a účastníci.

„Tyto soutěže jsou fantastickým dobrodružstvím, mají skvělou atmosféru. Doprovází je pozitivní energie. Soutěžní emoce jsou zde také, ale je to zdravá konkurence, podporujeme se vzájemně,“ řekla nám Kamila z polského města Żory, která se spolu se svými přáteli tak fandila, že dokonce přivezla transparenty. „Super lidé, příjemná forma zábavy,“ dodal její přítel Piotrek.

Skutečnost, že karaoke se těší velkému zájmu, dokazuje plný sál a vstupenky vyprodané během několika dní. Organizátoři část výtěžku darovali na charitativní účel – rehabilitaci nemocné dívky.

Po soutěži se účastníci i diváci spolu skvělé bavili.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.