KOMORNÍ LHOTKA / Je známo, že horalé bydlí v horách a v podhorských oblastech. Komorní Lhotka je podhorskou obcí, a tak není divu, že se v ní už podruhé konal Gorolský ples pod Godulou (Gorolski Bal pod Godulóm).

Přestože místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Komorní Lhotce patří k těm menším, její mladí členové se práce nebojí. Loni se rozhodli převzít organizační povinnosti pořadatele tradičního plesu s tím, že z jedné strany navážou na sedmdesátiletou plesovou tradici, ale z druhé dají plesu trochu jiný nádech – lidový.

Jak řekli, tak udělali a v pátek 25. ledna se konal již druhý v pořadí Gorolský ples pod Godulou. Ples nemá ambice stát se zároveň přehlídkou folklorních souborů. Jeho cílem je dopřát obyvatelům Komorní Lhotky a okolních obcí dobrou zábavu a možností zatančit si i zazpívat rovněž na lidovou notu.

Na plese si zábavu dopřávala skoro stovka hostů, mezi nimiž nechyběli i hosté ze spřátelené polské obce Boronów. Bufet nabízel širokou paletu občerstvení i s tradičními pochoutkami, jako chleba se škvarkama či koláče. I tombola měla lidový nádech, neboť mezi cenami byl i horalský klobouk nebo seno.

DJ Roman Kriš a skvělá lidová kapela Bezmiana měli práci až do rána. Mladí členové PZKO už teď zvou na ples v roce 2020.

JS

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.