ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN / Zvelebení plochy z hraniční řeky Olzy. Atraktivní prostor s efektní zeleni a designérskými prvky městské architektury. Plus informace. Tak by se dal v krátkosti popsat česko-polský projekt Open Air Muzeum, jež realizují oba Těšíny.

Investiční část bude polskou stranou ukončena v dubnu, celý projekt pak do konce června – sdělila Barbara Stelmach-Kubaszczyk z radnice v Cieszyně. V rámci projektu, který spolufinancuje Evropská unie, byly doposud provedené práce na březích potoku Młynówka včetně vyčištění jejího dna.

V nejbližší době bude instalováno sedm laviček pojmenovaných Kruhy času (Koła Czasu). Název si vysloužily nejenom z důvodu tvaru, ale i faktu, že se stanou informačním nosníkem – na jejich vnější straně budou umístěné data, které byly od roku 1920 pro Cieszyn nejvíce důležité. Lavičky budou osvětlené.

(indi)

 

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.