ČESKÝ TĚŠÍN / Tento týden budou mít malí diváci Scény Bajka Těšínského divadla v Českém Těšíně možnost vidět také polskou premiéru představení „Císařovy nové šaty“. Česká verze adaptace pohádky Hanse Christiana Andersena měla premiéru už 8. února.

Tvůrci představení ujišťují, že se diváci budou skvělé bavit. „Dva kamarádi nemají zrovna do čeho píchnout, a přitom jsou to koumáci k pohledání. Mají rádi legraci, rozptýlení a když za to budou i peníze, je vystaráno A jelikož jsou oba velmi tvořiví a nápadití, rozhodnou se využít nabídky nejmocnější osoby v zemi, samotného císaře. Mají za úkol ušít mu šaty, které svět dosud neviděl. Oba vtipálkové plní úkol do důsledku. Jak však celá situace nabobtná, když se do toho přimotá zákeřný rádce, nikdo nečekal,“ můžeme si přečíst v popisu inscenace.

Divadelní scénář napsala Hana Volkmerová, do polštiny ho přeložila herečka Scény Bajka Wanda Michałek. Tomáš Volkmer je režisérem představení a autorem scénografie. Zbigniew Siwek napsal hudbu.

Premiéra se uskuteční v pátek 1. března v Těšínském divadle v 17 hod.

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.