PÍSEK / Místní skupina PZKO v Písku pořádá ples vždy na konci karnevalu. A vůbec nevadí, že před ním bylo v obci už pět dalších plesů. A se tak v sobotu 23. února v hostinci „U Łabaja“, kde už několik desítek let pořádá velké akce nejen PZKO, shromáždilo kolem osmdesáti milovníků tance. A zůstali až do svítání.

K tanci hrála kapela „Galax“. Je třeba říct, že v Písku se umí bavit! Pořadatelé nemuseli povzbuzovat hosty, aby vstoupili na taneční parket, a co je vzácné, prostor uprostřed místnosti byl naplněn spontánním davem, který tančil už od první písničky. A tak tomu bylo po celou dobu trvání akce.

Dříve však hosté zatančili tradiční polonézu a sledovali vystoupení mažoretky Barbory z duetu Pietrovky, vicemistryně ČR a Evropy. „Velmi vysoká úroveň, kouzla ne gymnastika,“ chválil vstoupení Jan Michalik, hospodář letošního plesu.

Na plese tančili místní ale i lidé ze sousedních vesnic, z širokého okolí, z Jablunkova, Trojvsi, z Goleszova, protože tu mají rodinu. Pokud někdo dostal hlad, mohl se posilnit chutnou krkovičkou, nebo tradičním řízkem, v bufetu byly také jednohubky. Nemohly chybět květiny pro dámy a kotyliony pro muže. Ale především nechyběla skvělá atmosféra.

(indi)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.