DOLNÍ ŽUKOV / V sobotu 19. ledna uspořádala MS PZKO Dolní Žukov tradiční jízdu na saních v obci Jistebná. Trasa vedla nádhernou zimní krajinou od lyžařského areálu „Zagroń“ k lesní polaně na vrchu Polom.


Za slunečného, ale mrazivého počasí se vydali účastníci výletu kochat nádhernou krajinou v okolí vrchu Polom. Na pěti saních, tažených pěti páry silných lesních koní, za zvuku zvonků, rolniček a hlavně s dobrou náladou, si děti i dospělí užívali nádherného zimního roucha zasněžené přírody a vlnité lesní cesty.

K zahřátí na saních nemohla samozřejmě chybět tradiční miodula a jiné osvědčené zahřívací nápoje. Na polaně uprostřed lesa pak na všechny čekalo příjemné teplé překvapení, společné opékaní klobás na rozpálených rožních. Po zahřátí a posilnění, pak cesta zpět ubíhala již velmi rychle a vesele. Komu byla jízda na saních a teplá klobása málo, měl možnost si zalyžovat na skvěle připravené sjezdovce, případně využít restauračního zařízení střediska Zagroń.

Cesta autobusem zpět, v nekonečné koloně vozidel, už nemohla pokazit nic na nádherně stráveném dni plném nevšedních zážitků, v kruhu přátel a známých. Ba naopak, všichni se při popojíždění skvěle bavili vyprávěním humorných historek, příběhů a anekdot.
Zdeněk Huczala

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.