POLSKO / Mezi nominovanými na cenu Fryderyk 2019 je i deska BEATUS VIR s kompozicemi Pawła Łukaszewského, kterou nahrál Częstochowský filharmonický sbor „Collegium Cantorum“ pod vedením Aleksandry Zeman.  Album bylo nominováno v kategorii Album roku, Sborová, oratorní a operní hudba.


Nominace potěšila kromě autorů také členky ženského sboru Melodia z Návsí, který také vede Aleksandra Zeman. 

V letošním roce bude ocenění Fryderyk uděleno již po 25. Jubilejní ročník koncertu bude jedinečný – poprvé umělci převezmou ocenění v Katovicích. Oslavy, na kterých se setkají přední polští umělci, odborníci z hudebního průmyslu se budou konat v březnu.

Milovníci hudby se mohou těšit na gala večer populární hudby a jazzu, gala večer vážné hudby, hudební festival, četné konference a tematické panely za účasti nejlepších odborníků z Polska i ze zahraničí.

Gala večer populární hudby a jazzu se uskuteční v sobotu 9. března v Mezinárodním kongresovém centru. Oslava polské klasické hudby byla naplánována na úterý 12. března. Akce se bude konat v nejlepším koncertním sále v Polsku – sídle Národního symfonického orchestru Polského rozhlasu.

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.