REGION / V nejbližší neděli 21. října se náš region rozezní sborovým zpěvem. Konat se tu totiž bude XXVI Svátek slezské sborové písně Trojok Śląski. Soubory budou zpívat ve Stonavě, Horní Suché a Vendryni.

Hlavní koncert se bude konat v Domě PZKO ve Stonavě, začne v 11.30 a bude věnován století nezávislosti Polska a stému výročí vzniku Národní rady Těšínského knížectví. Vystoupí sbory Unie českých pěveckých sborů, Polského kulturně-osvětového svazu v ČR, Bělské pobočky Polského svazu sborů a orchestrů a také Slezského svazu sborů a orchestrů.

Předtím se bude sloužit mše svatá za pěvecké svazy a soubory, které se účastní přehlídky. Mše začne v 10 hodin v kostele sv. Marie Magdalény ve Stonavě. Zpívat na něm bude Chór Akademii Technicznej z Bielska-Białej. V ostatních obcích budou odpoledne dva koncerty sakrální hudby, v 15 hodin v kostele sv. Josefa v Horní Suché a v 16 hodin v kostele sv. Kateřiny ve Vendryni.

Akci pořádají Polský kulturně-osvětový svaz v ČR a Slezský svaz sborů a orchestrů v Katovicích, spolupořadateli je Bělská pobočka Polského svazu sborů a orchestrů a také Unie českých pěveckých sborů. Konat se bude pod záštitou primátora města Katovice Marcina Krupy.

red

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.