ČESKÝ TĚŠÍN, TĚŠÍN / Šest kontrolních bodů na území obou měst čekalo na účastníky městské hry, kterou uspořádala Ewa Farna v rámci sjezdu fanoušků EwaFest. Hra, která se konala páteční odpoledne, byla prvním bodem na programu třídenní akce.

Trasa hry vedla po místech, které jsou Ewě nejbližší. Hra začala na 2. nástupišti vlakového nádraží v Českém Těšíně, tedy v místě, ze kterého zpěvačka vystupovala a nastupovala do vlaku během svých středoškolských let. Účastníci hry poznali také místa, kde chodila na procházky nebo za školu – Zámecký vrch, Studnu tří bratří, kavárnu Avion a bar nedaleko těšínského Rynku. Cíl byl v těšínském Domu Narodowym, který spolu s KaSS Střelnice byl spolupořadatelem akce.

Je třeba dodat, že u pěti kontrolních bodů stáli dobrovolníci z českotěšínského Polského gymnázia Slowackého, jehož absolventkou je i Farna.

Důvod, proč se EwaFest letos konal v obou Těšínech, byl dle slov zpěvačky ten, že chtěla fanouškům ukázat města, ve kterých prožila mnoho krásných chvil, a které pomohou fanouškům pochopit její kariéru, způsob myšlení a jí samotnou z úhlu pohledu polské národnostní menšiny v Česku.
(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.