PRAHA / Konzul Marzena Krulak, která vedla Konzulární oddělení na Velvyslanectví Polské republiky v Praze od října 2014 skončila svou diplomatickou misi. Od 14. července bude konzulární oddělení vést Artur Łukiańczuk.

Na Velvyslanectví Polské republiky v Praze se minulý týden konalo rozloučení s konzulkou Marzenou Krulak. Chargé d’affaires a.i. RP Jarosław Strejczek poděkoval konzulce za úsilí a osobní angažovanost v oblasti péče o Poláky a také rozvoj polsko-českých vztahů nejenom v konzulární oblasti. Konzulka Krulak zdůraznila velkou satisfakci z práce s Poláky, kteří bydlí v Praze. „Toto byla ta nejpříjemnější část mých povinností,“ uvedla. Jako úspěch označila také přenesení sídla Konzulárního oddělení do centra Prahy, což určitě ocenili všichni Poláci.

Jarosław Strejczek představil také nového vedoucího Konzulárního oddělení Velvyslanectví Polské republiky v Praze Artura Łukiańczuka, který zahájil svou misi 14. července.

red

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.