OSTRAVA / Letošní festival Colours of Ostrava je za námi. V areálu Dolních Vítkovic se to od středy do soboty hemžilo účastníky, včetně těch ze Zaolší. Takže rekapitulujme.

Letos si pořadatelé dali záležet, hlavně pokud se jedná o hluchoněmé účastníky. Letáky s nejdůležitějšími informacemi, včetně mapy celého komplexu byly také napsané Braillem. Nejenom některé přednášky v rámci diskuzního forma Meltingop, ale dokonce i koncerty byly překládané do znakové řeči. O to se postarala Američanka Amber Gallowey Galleg.

Přestože na poslední chvíli byl zrušen koncert britské skupiny London Grammar a nechyběly i deštivé nadílky, zejména ve středu, na festival bylo odhadem prodáno více než 90 procent vstupenek. Jejich majitelé si pak mohli dopřát vystoupení například Georga Ezry, Pharell Williams s N.E.R.D., Aurory, Kaleo anebo Kensington. Na festivalu zazpívali a zahráli i Joss Stone, Jessie J., Grace Jones, Ziggy Marley, všechny pak roztančil Kygo.

Colours of Ostrava není pouze o hudbě a tanci, ale i o diskuzním fóru, na kterém nechyběl i polský hlas. Pozvánku k diskuzi přijala například ředitelka Zamku Cieszyn Ewa Gołębiowska. Zajímavá byla také výstava soutěžních komiksů Společně v bublinách, kde Češi ztvárnili Poláky, Poláci pak Čechy. Hrdiny komiksů se tak stali Irena Sendlerowa, Witold Pilecki Ryszard Siwiec, Věra Čáslavská nebo Milada Horáková.

Co vše se na festivalu událo můžete vidět v naší fotogalerií.
kc

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.