ČESKÝ TĚŠÍN / 28. Mezinárodní divadelní festival Bez Hranic je již minulostí, nicméně některé scény z festivalových představení jsou ještě k vidění. V čítárně a kavárně Avion byla minulý týden zpřístupněná výstava fotografií Mariana Siedlaczka, který svým objektivem zachytil divadelní festivalové dění.


Ředitel festivalu Janusy Legoń na vernisáži podotkl – fotograf může v divadle nafotit to, do divák nevidí. Tato výstava je vyprávěním o tom, jak Marian vidí lidi. Ty hledá vždycky, také v divadle.

-Je pravdou, že focení může diváky rušit. Z druhé strany diváci pokašlávají. Focení v divadle nepatří k lehkým záležitostem. Osobně mi nejvíce vadí jiní fotografové, zejména ti, kteří fotí s bleskem anebo si představení natáčejí na mobily – uvedl Siedlaczek..

Výstava je v Avionu k vidění do konce srpna.
(indi)

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023-2024.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.