HAVÍŘOV-BLUDOVICE / Poslední víkend ve školním roce, za nepříliš přejícího počasí, se konaly školní radovánky Polské základní a mateřské školy v Havířově-Bludovicích. Mrholení na náladu vystupujících žáků nemělo žádný vliv. Radovánky byly také dobrou příležitosti k vyzkoušení nového podia v zahradě Domu PZKO.

Rodinné atmosféře, protože se v polské bludovické škole opravdu znají všichni rodiče, přidaly domácí zákusky a deky na trávě. Novinkou byla cukrová vata, kterou vyráběly a prodávaly žákyně školy, aby takto dodatečně přispěly do rozpočtu zářijové Zelené školy nad Baltem. Připravený program jako vždy se hodně líbil, i proto, že byl různorodý. Od tanců na hudbu z Grease po motivy navazující na právě probíhající mistroství ve fotbale.

-Školní radovánky pořádané v takto pozdním termínu mají svoje plus. Děti už vědí, jaké bude vysvědčení, takže se o víkendu nemusí moc učit- poznamenal předseda Matice školské Marek Bystroń.
kc

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.