KARVINÁ / Feel, Lombard a Kryštof včera zahráli na hudebním festivalu Dolański Gróm, který letos do parku B. Němcové přilákal více než 6 tisíc návštěvníků. A opět se ukázalo, že jedna Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu umí uspořádat akci pro celý region.

Festival se opravdu vydařil – měl dobré ozvučení, počasí, náladu a muziku. Prostě všechno, co pořádná hudební akce má mít. Pořadatelé Dolańského Grómu – MS PZKO Karviná-Fryštát oproti MS PZKO Bystřice, tedy pořadateli další známé hudební akce – Bystřického Zlotu, však měli jednu „dobrotu“ k dobru – odpovídající prostranství pro tohoto typu akce, tedy rozsáhlý park B. Němcové. A využili ji na sto procent.

Účastníkům akce, mezi nimiž byli v hojném počtu příslušníci polské národnostní menšiny, se dostalo i příjemného překvapení – frontman kapely Kryštof Richard Krajčo totiž část jedné ze svých písniček zazpíval polsky.

Co se na Dolańskim Grómu dělo se dozvíte nejenom z fotogalerie, ale i z krátkého filmu, který je dostupný na polské verzi webových stránek.

ikz

Akci finančně podpořilo Ministerstvo kultury ČR.

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.