POLSKO / Za profesionalitu a důslednost ve vydávání několikrát týdně novin pro Poláky v Čechách – tímto způsobem bylo zdůvodněno rozhodnutí komise, která přiznala cenu redakci Głosu v kategorii polonijní média v letošním ročníku Ceny Macieja Płażyńskiego. Oceňování jsou novináři a média zabývající se polonijní tematikou.

V jury letos zasedli: Jakub Płażyński (předseda, syn Macieja Płażyńskeho), Jarosław Gugała (televizní stanice Polsat), Jerzy Haszczyński (deník Rzeczpospolita), Małgorzata Naukowicz (rozhlas Polskie Radio), Krzysztof Rak (novinář, publicista) a Karolina Grabowicz-Matyjas (ředitelka Muzeum Emigracji w Gdyni). Porota vybírala y 50 přihlášek.

V kategorii novinář zvítězila Małgorzata P. Bonikowska z Kanady, v kategorií zahraniční novinář píšící o Polsku a Polonii pak Gerhard Gnauck (Die Welt i Frankfurter Allgemeine Zeitung).Vítězové byli vybrání z 50 přihlášek. Předání cen se bude konat 9. června v Muzeu emigrace v Gdyni.

Redakci Głosu gratulujeme.

red

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.