KARVINÁ / Vzkřísili tradici a oblékli ji do nových šatů. V pátek se v Domě Polskim v Karviné Fryštátě konalo Vítání jara. Již druhý ročník akce uspořádala mládež z Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu.

Mladí organizátoři se tak rozhodli zopakovat úspěch z loňska a přivítat jarní auru s otevřenou náručí. „Na FB profilu akce se přihlásilo 50 lidí, může přijít dalších 60 hostů. Počítáme s tím, že překonání stovky je možné“ řekl Patrik Koch, místopředseda Klubu mladých.

Dodržování tradice se projevilo už u vchodu: pořadatelé každého hosta přivítali chlebem, solí a fryštátskou medovinou. Nemohla chybět ani Morana, kterou zapálili, aby společně s kouřem odešla i vzpomínka mrazů a šedivých dnů.

„Nezbytností je stará metla, seno a oblečení, které nám není líto spálit. Vytváříme ženu kyprých tvarů a oblékáme jí zástěru, aby bylo ihned poznat, že je z našeho regionu“ popsal Filip Tomanek z Místní skupiny PZKO.

Přivítat jaro přijeli i hosté z Německa, kterým se líbila domácí atmosféra. Zároveň také ocenili vzhled města a karvinské Letní kino.

kc

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test