ORLOVÁ-LUTYNĚ / Členskou schůzi spojenou s oslavami Dne žen uspořádala 3. března Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Orlové-Lutyni. Jednání se zúčastnila i předsedkyně PZKO Helena Legowicz, která informovala o činnosti Hlavního výboru PZKO a věnovala MS jubilejní publikaci vydanou u příležitosti 70 let PZKO.

Před zahájením jednání byly položené květiny pod pamětní desku obětí 2. světové války, která se nachází na budově Polské základní a mateřské školy, jež stojí naproti Domu PZKO.

K nejdůležitějším akcím, které Místní skupina PZKO z Orlové-Lutyně pořádá patří Wianki, Dzień Gospodarza a výstava. – Dále pořádáme i menší akce, například Klub Mladých zve na tradiční Velikonoční zábavu (Śmiergustówka) a Mikulášskou zábavu (Mikołajówka). Sportovní sekce nebo sbor Zaolší také mají své akce. Každým rokem poslední akcí pořádanou naší skupinou je Adventní koncert v kostele – shrnul aktivity MS PZKO jeho předseda Piotr Brzezny.  Zde se je nutno zmínit, že letos, již 19. května v místním Kulturním domě se bude konat slavnostní koncert u příležitosti 95 let Smíšeného sboru Zaolzie.

Následně se předseda Místní skupiny obrátil přímo na přítomné dámy. – Chtěl bych vám všem poděkovat za vámi odvedenou práci, za neskutečnou podporu naší činnosti, aktivit – poděkoval členkám Klubu žen OLa. Zároveň podotknul, že kulinářské speciality, které připravují u příležitosti různých akcí, jsou magnetem nejenom pro členy skupiny, ale i pro lidi mimo ní. Každá z dám pak obdržela krásnou růží, a následně si všichni pochutnali na guláši a koblížcích.

Zveme do fotogalerie na polské stránce.

CR

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.