HAVÍŘOV / Na Stavbařské ulici vzniknou nová parkovací místa. Město Havířov opraví vozovku i s přilehlými chodníky. Zmizí tak problémy s auty parkujícími na obrubnících a na trávě.

„Problém s parkováním trápí většinu obyvatel města, nejen těch na Stavbařské ulici. V době, kdy naše město vznikalo, nebylo obvyklé, aby každá rodina měla auto, natož dvě nebo tři“ vysvětlovala primátorka Havířova Jana Feberová. Zároveň zdůraznila, že situace na Stavbařské ulici vyžadovala okamžité řešení.

Ke stávajícím 30 parkovacím místům tak přibydou nová. Obyvatelé ulice budou moct využívat 69 parkovacích míst, včetně 4 pro tělesně postižené. Zároveň bude opraveno veřejné osvětlení, upraveno dopravní značení a okolo parkoviště vyroste nový trávník. Nové parkoviště bude stát téměř 5,5 milionu korun.

Kvůli novým parkovacím místům město bylo nuceno nechat pokácet již 6 stromů. Jak ale vysvětluje Jan Smola z oboru životního prostředí úřadu města, stromy lemující komunikaci byly ve špatném stavu. Jelikož zeleň je v Havířově důležitou součástí života města, do konce listopadu dojde k náhradní výsadbě 7 stromů: na Těšínské a Hálkově ulici, a na ulici Karolíny Světlé.

kc

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test