MOSTY U JABLUNKOVA / Bal Gorolski má vynikající renomé. Proto nikoho nepřekvapilo, že v sobotu už po 40. mostecký Dům PZKO byl narvaný k prasknutí. Všechny zákoutí budovy byly obsazeny fanoušky folkloru a dobré zábavy.

Jak je již zvykem, před samotným plesem se konala Mezinárodní přehlídka folklorních kapel a souborů, na níž zatančily soubory Šmykňa, Istebna, slovenský Železiar a maďarský HONVÉD a zahrály kapely Wałasi, Muzika Milana Rendoša, HONVÉD, Nowina, Ľudová hudba Terchová, Gorole, Friš, Istebna a Šmykňa. Po přehlídce muzikanti hráli pro plesové hosty. Jako obvykle až do rána.

Pořadateli akce je Folklorní soubor Gorole společně s MS PZKO v Mostech u Jablunkova. Konkrétně zhruba 60 dobrovolníků, kteří dělají vše proto, aby hosté prvního plesu v regionu byli nadmíru spokojení. Pokud se jedná o hosty samotné – ti se do Mostů u Jablunkova sjeli nejenom ze sousedních států, přijeli i Francouzi.

O tom, co konkrétně se na vyhlášeném krojovaném plese dělo, se dozvíte u naší fotogalerie.

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test