Čtěte nás! Každý den nové informace!

Jako každý týden jsme pro vás i tentokrát připravili výběr z víkendových akcí v našem regionu.

1. Těšínský jazzový festival

44. ročník festivalu odstartoval v pondělí, na koncerty a setkání se můžete těšit do soboty, tentokrát se koncerty odehrávají pouze v Českém Těšíně. V pátek v Jazzklubu na Střelnici vystoupí DG Project a Tomáš Liška & Invisible World Q. Hlavním koncertním vystoupením pak bude sobota v KASS „Střelnice“. 

2. Dílny umělecké tvořivosti

V Czytelni ve Vendryni se budou v pátek a sobotu prezentovat místní lidoví umělci s Vendryně a okolních obci. Součásti akce budou i dílny umělecké tvořivosti. Pořadatele nachystají i bohaté občerstvení a sobotní oběd.

3. Galakoncert „Takoví jsme”

„Takoví jsme” – přehlídka nejzajímavějších počinů z různých oblastí aktivit polské menšiny na Těšínsku je opět tady. Všichni finalisté se zúčastní galakoncertu v Těšínském divadle. Koncert začne v 17.00, jako speciální host vystoupí mladý talentovaný klavírista z Třince Michał Šupák.

4. Tradiční zabijačka

V sobotu v Domě PZKO A.Wawrosze v Třinci-Terase budete mít příležitostt ochutnat spoustu dobrot z tradiční zabijačky. Na akci zve Místní skupina PZKO Trzyniec-Osiedle. Program je zatím překvapení. Jisté je, že k jídlu a tanci bude hrát J. Młynek a chutné pohoštění připraví Ferda Kraus.

5. Malování v Archeoparku

Poznejte a vyzkoušejte si tradiční i netradiční techniky malby. Na zajímavou akci zve v sobotu Archeopark v Chotěbuzi. Zúčastnit se můžete od 8 ráno až do 16.00.

6. Setkání u příležitosti 70. výročí PZKO

Výročí 70 let PZKO budou v sobotu oslavovat členové Místní skupiny PZKO v Bohumíně-Skřečoni. Od 15 hodin v místním Domě PZKO na programu je prezentace na téma historie Místní skupiny a vystoupení pěveckého sboru Hasło a kabaretní skupiny Nie do zdarcia z polského Grodkowa.

7. Myslivecké slavností

Na výbornou mysliveckou kuchyni a bohatý program se může těšit každý, kdo se v sobotu vydá do Milíkova. V Domě PZKO na Pile se uskuteční myslivecké slavnosti, kromě pochutnání na programu je i kulturní vystoupení a tombola. K tanci i poslechu hraje DJ Mlynek ml. Začátek od 17 hodin.

8. Miscellanea těšínských průvodců

V sobotu ve velkém sále hudební školy v Těšíně se uskuteční XXX Miscellanea Przewodnickie. Tématem letošního ročníku budou známí těšínští skladatele. Na programu od 10 hodin jsou dvě přednášky, klavírní koncert a vystoupení pěveckého sboru univerzity v Cieszyně.

9. Guláš mánie na Studeničném

Horská chata Studeničné v Mostech u Jablunkova srdečně zve na „Guláš mánii na Studeničném“, která se bude konat v pátek a sobotu. Přijďte si posedět do příjemného prostředí horské chaty a pochutnat si na výborných guláších.

(pe)

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

9 tipů na víkend
Září242020

9 tipů na víkend

10 tipů na víkend
Září172020

10 tipů na víkend

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva
Září162020

V Jablunkově se konal čtvrtý ročník výstavy králíků, drůbeže a exotického ptactva

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni
Září152020

Před 81 lety nacisté vypálili synagogu v Ustroni

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik
Září112020

Muzeum v Ustroni zve na Rodinný modelářský piknik

10 tipů na víkend
Září032020

10 tipů na víkend

Srpen272020


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test