STŘÍTEŽ / V polovině října se ve střítežském kulturním domě konal koncert u příležitosti 70 let Polského kulturně-osvětového svazu v ČR. Akci, na které nechyběl zajímavý kulturní program a samozřejmě bohaté občerstvení, společně připravily místní skupiny PZKO v Hnojníku a Stříteži.

Koncert byl pomyslnou tečkou za letošními akcemi obou skupin. Na programu bylo již tradičně vystoupení žáků Polské základní školy Kubisze v Hnojníku a sboru Lira z Karviné-Darkova. Letos se představila také kapela Śląskie Bajery z polských Ornotowic, která pobavila a rozezpívala publikum. Polští hudebníci spolupracují s kapelou Blaf, která rovněž zahrála několik svých písniček.

Koncert, na kterém nechyběl starosta Stříteže Miroslav Jaworek a předsedové okolních skupin PZKO, provázela slovem Mariola Mikołajczak. Přítomní hosté poděkovali pořadatelům za dosavadní činnost, a do budoucna popřáli hodně vydařených akcí.

Magda Tomeczek/tnj

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test