HAVÍŘOV / Evropský týden mobility začal v sobotu 16. září. Jeho program v Havířově vyvrcholí v pátek 22. září na náměstí Republiky. Motivován bude mobilitou od starověku do současnosti. Školáci budou soutěžit o ceny v různých disciplínách a vyzkoušejí si i dávné dopravní prostředky. V tento den bude MHD v Havířově jezdit zdarma.

Evropský týden mobility a Evropský den bez aut jsou akce celoevropského rozměru, koordinované Ministerstvem životního prostředí ve spolupráci s Evropskou komisí. Jedná se o osvětovou kampaň pro občany měst, která upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech.

Od pondělí 18. září až do pátku 22. září proběhnou na základních školách besedy s dopravní tématikou. Na dětském dopravním hřišti v Havířově-Šumbarku budou děti trénovat bezpečné chování v silničním provozu. Dopolední program zde bude vyhrazen pro školy a školky, odpoledne může hřiště navštívit každý, kdo si chce osvěžit pravidla určená pro chodce, cyklisty nebo řidiče.

Hlavní program proběhne v pátek 22. září na náměstí Republiky. Na téma mobilita od starověku až po současnost město připravilo pro děti pestrý program. „Napříč staletími a kontinenty se děti seznámí s mobilitou předmětů i osob. Vše zažijí na vlastní kůži. Tato interaktivní zábava bude mít navíc vzdělávací charakter. Děti se budou moci projet se psím spřežením, na koních nebo na netradičních strojích. Budou moci pozorovat holuby doručující poštu a mnohé další,“ prozradila náměstkyně primátorky Alena Zedníková.

V rámci Evropského dne bez aut bude po celý den ve městě doprava v autobusech MHD zdarma. Program na náměstí Republiky bude navíc doprovázen zákazem parkování v Beethovenově ulici. Parkování za budovou České spořitelny i Tip sportu bude zakázáno od 6 do 13 hodin. Komunikace zůstane průjezdná.

Štítky: , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.