BYSTŘICE / V neděli Folklorní soubor Bystřice vystoupil na Stavění máje v Bystřici na Škubni, kde se akce konala již podruhé. Byl to návrat k tradici, která v Bystřici zanikla před 25 léty.  

Před dvěma lety se místní pod vedením Romana Kluze rozhodli vrátit se ke stavění máje na Škubni – Májku stavějí místní hasiči. Letos je to smrk, celkově je máj dlouhý 18 metrů – sdělil Roman Kluz.

V programu poprvé vystoupil soubor Bystřice. – Připravili jsme hudebně-taneční vystoupení inspirované „stavěním májky“ podle paní Wacławikowé a podle tradičních prvomájových zvyků – vysvětlila vedoucí souboru Ewa Nemec.

Zítra soubor odjíždí do Javorníku na Folkmáj, kde představí stejný program jako v Bystřici. – Za měsíc pak jedeme do Pszczyny, pak nás čeká Święty Jón (Svatojánská noc), a po něm Vychodná. O prázdninách, před dožínkami, bychom si chtěli trochu odpočinout – dodala Ewa Nemec.

AS/tnj

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.