Určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás několik tipů na zajímavé akce.

1. Těšínská muzejní noc

Příležitost navštívit zdarma a v neobvyklém čase řadu zajímavých míst v Cieszyně a ČeskémTěšíně, nabídne v pátek Těšínská muzejní noc. Letos můžete během akce navštívit třeba Těšínské divadlo, Hasičské muzeum, na polské stráně pak Divadlo A.Mickiewicze, radnici, Muzeum Těšínského Slezksa, klášter sester boromeuszek a další místa.

2. Květnový koncert

Školní pěvecké sbory Wiolinki a Crescento z Polské základní školy v Bystřici vystoupí během XIX Květnového koncertu „Możesz wszystko”. Koncert se bude konat od 17.00 hod. v tělocvičně české základní školy.

3. Koncert pro maminky

Pro všechny maminky, u příležitostí Dne Matek, vystoupí v pátek v Klubu PZKO v Božkové ulici žáci ZUŠ Pavla Kalety. Na koncert mladých hudebníků z polské zákaldní školy a polského gymnazia zve Místní skupina PZKO Český Těšin-centrum. Začátek v 16 hodin.

4. Otevření městské galerie

Kulturní středisko Dom narodowy w Cieszyně zve v pátek na otevření nové městské galerie umění. Na programu od 18 hodin boudou vernisáž výstavy „Piękni malarze”, koncert Waglewski & Pospieszalski, divadelní představenní Polské Sceny TD „Kolacja na cztery ręce”.

5.  Jackové dětem

W rámci XIX ročníku Mezinárodního dětského folklorního festivalu v Jablunkově se můžou nejen děti ale i jejich rodiče těšít na vystoupení, soutěže, dílníčky, občerstvení a další atrakce. Program začne v Městském lese od 9 hodin.

6. III.Slezský sraz syren

Milovníky aut určitě zaujme akce, která se od pátku do neděle bude konat v Cieszyně a Ustroni. V rámcí Slezského srazu syren v sobotu od 12 do 15 hodin na náměstí v Cieszyně bude možné zhlednout více jak 40 syren z celého Polska.

7. Výstava Klubu Kobiet

Pokud chcete zjistit, jakým koníčkům se věnuji seniorky s Klub Kobiet Místní Skupiny PZKO v Bludovicích, navštívte v sobotu nebo neděli místní Dům PZKO. Klub Kobiet zve na tradiční výstavu rukodělných prací. Sobota a neděle od 9 do 17 hod.

8. Dolański Gróm

Hlavní hvězdou osmého ročníku festivalu, který proběhné v sobotu v areálu loděnice v Parku B. Němcové, bude legendární polská skupina Dżem. Vystoupí také Siq, Akurat, Wohnout a Ampli Fire. Během rockového rodinného pikniku na své si přijdou i děti, pro které pořádatelé připravuji spoustu atrakci.

9. Preméra v Polské sceně TD

Polská scena Těšínského Divadla zve v sobotu na premiéru nového představení. Diváci se mohou těšit na inscenaci hry německého spisovatele Paula Barze o fiktivním setkání skladatelů Bacha a Händela. Réžie hry „Kolacja na cztery ręce” se ujal Michael Tarant, v hlavníh rolích vystoupí Tomasz Kłaptocz (Johann Sebastian Bach) a Bogdan Kokotek (Georg Friedrich Händel).

10. Vaječina a mistrovství v šipkach

V sobotu odpoledne si udělejte čas a přijďte do Bohumina-Skřečoně ochutnat vaječinu a zahrát si šipky. Místní skupina PZKO zve na zahradu Domu PZKO na tradiční jarní vejčinu a mistrovství v šipkach. Začátek od 16 hodin.

11  Cyklistický výlet

Vydejte se na výlet na kole společně se skupinou cyklistických nadšenců z PTTS Beskid Śląski. Sraz v sobotu v 9 hod. na nádraží v Mostech u Jablunkova. Středně náročná 30 km trasa povede až na Velký Polom. Zpátky cyklisté pojedou do Dolní Lomné.

12.  Amatérské divadlo

Ametérský divadelní soubor Místní skupiny PZKO v Komorní Lhotce zvé na reprýzu hry „1 + 1 = 3 Love & Marriage”. Herci vystoupí v sobotu od 18.00 hodin v místním Kulturním Domě.

13. Den tradic a regionálního kroje

XII ročník Dne tradic a regionálního kroje proběhne v Cieszyně v neděli od 12 hodin hodin. Po mší sváté, během které vystoupi kapela Wałasi, folklorní slavností se budou odehrávat na náměstí. Vystoupí dětí z cieszyňských mateřských škol, kapele Nowina, Wałasi a Posłóchej, soubory Istebna, Slezan a Slezanek.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.