I tentokrát jsme pro vás připravili nabídky kulturních akcí v regionu na víkend.

1.Řezbářský plenér a Gulášový festival
Ve čtvrtek začíná u dřevěnky na Fojtství v Mostech u Jablunkova řezbářský plenér, který vyvrcholí v sobotu na Gulášovém festivalu hodinovou exhibicí v rychlostním vyřezávání. Přijďte sledovat řezbáře jak se jim pod rukama rodí nádherná díla z jednoho kusu dřeva za pomocí motorové pily. A aby se vám lépe pozorovalo, v pátek od 15.00 se budou u dřevěnky péct placky!

2. Vaječina v Polském domě
V páteční odpoledne si udělejte čas a přijďte do Svibice ochutnat vaječinu. Místní Skupina PZKO v Českém Těšíně-Svibici zve od 17.00 hodin na zahradu Polského Domu na tradiční jarní akci.

3. Dny křesťanské kultury
Od čtvrtku do soboty bude v polském Cieszyně probíhat již druhý ročník Dnů křesťanské kultury. Na programu budou hudební koncerty, setkání, výstavy a workshopy, lekce gospel, taneční workshopy a další akce s křesťanskou tematikou.

4. „Theatrum machinarum generale”
V pátek od 17 hod. se můžete zúčastnit další z cyklu prezentací „Cymelia i osobliwości Książnicy Cieszyńskiej”. Tentokrát nám Książnica předvede sedmisvazkovou publikaci německého inženýra a fyzika Jacoba Leupolda. Začátek v 17 hod v konferenčním sále.

5. Miyszani łowiec
Spolek Koliba z Košařisk zve na tradiční akci, která se bude konat v sobotu od 10.00 na Kamenitým.Těšit se můžete na ukázku tradičních obřadů spojených s mícháním ovcí – vyháněním na pastvu a obřady spojené se salašnictvím. Bude také připraven bohatý kulturní a doprovodný program a nebudou chybět ani tradiční speciality.

6. Jubilejní koncert sboru Gorol
Mužský pěvecký sbor Gorol slaví letos 70 let. od svého vzniku. V sobotu odpoledne Gorol a Místní Skupina PZKO Jablunkov zvou na slavnostní koncert do Kulturního domu Trisia v Třinci. Jako hosté vystoupí Melodia, Zaolzioczek, Lipka a Bukoň.

7. Turnaj ve stolním tenisu
Chcete si zahrát stolní tenis? Přijďte v sobotu od 9 hodin do Domu PZKO v Bohumině-Skřečoni. Místní Skupina PZKO pořádá jarní turnaj ve stolním tenisu. Odpoledne je v plánu vaječina na zahradě.

8. Den Oszeldy
Místní skupina PZKO Třinec-Nebory zve na 64. Dny Oszeldy. V sobotu od 15 hodin v Domě PZKO Pawła Oszeldy v Neborech na programu budou: vystoupení dětí z polské školy a školky, školní pěvecký sbor Políčko, Władysław Czepiec, Soubor písní a tanců Trzanowice, Capkovci zo Skalitého a večer – DJ Bartnicki. Nebudou chybět atrakce pro děti a tombola.

9. Beskydské kotlíky
Milovníkům dobré kuchyně doporučujeme výlet do Košařisk. V sobotu v středisku na Pasieczkach v Košařiskách se bude konat soutěž Beskydské kotlíky. Od 10 hodiny budou zde soupeřit týmy z Česka, Polska a Slovenska.

10. Setkaní u příležitostí Dne matek
Na setkání u příležitosti Dne matek zve všechny své členy a další zájemce Místní skupina PZKO Karvina-Fryštat. V sobotu od 15 hod. v Polském Domě na programu budou klavírní koncert Jana Strumpfa a ukázka přípravy japonského sushi.

11. Jarmark v Košařiskách
Přijďte v sobotu na jarmark do kulturního areálu Dolek. Vystoupí soubory Lipka, Zaolzi, Drevár, Blaf. Můžete se těšit i na ukázky lidových řemesel, prodej rukodělných výrobku, sportovní klaní a speciality slezské kuchyně.

12. Dzień Wędrowniczka
Nemáte ještě plán na neděli? Doporučujeme výlet na kole z Turistickým cyklistickým klubem
PTTK Ondraszek. Klub zve v neděli na „Dzień Wędrowniczka”. Sraz v 9 hod. na náměstí v Cieszyně. Cyklisté pojedou přes Puńców, Goleszów, Kojkowice a Dziegielów (cca 15 km).

(pe)

Štítky: , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


V sobotu se uskuteční mše na Kozubové
Říjen152021

V sobotu se uskuteční mše na Kozubové

10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test