Navíte kam o víkendu? Máme pro vás několik zajímavých tipů.

1. Výstava fotografií a samorostů
Přijďte v pátek do Ursusu v Dolní Lomné a seznamte se s tvorbou Valtera Kantora. Člen Fotoklubu Jablunkov, sochař a včelař zve na výstavu fotografií a samorostů Z mé tvorby. Zahájení výstavy v 17 hodin.

2. Rukodělné práce trochu jinak
Místní skupina PZKO Třinec-sídliště zve na výstavu rukodělných prací – trochu jinak. V sobotu od 13 do 17 hodin a v neděli od 10 do 15 hod. v Domě PZKO Adama Wawrosze budou ke shlédnutí rukodělné práce (quilling, peddig, flanderská krajka, kolekce svatebních pozvánek a jiné).

3. Výstava Kawa czy herbata
V sobotu a neděli se můžete přijít podívat i do Polského domu Żwirky a Wigury v Těrlicku. Klub seniora a Klub kobiet PZKO Těrlicko připravují výstavu Kawa czy herbata. Výstava bude otevřená po oba víkendové dny od 10 do 17 hod.

4. Oslavy 70 let PZKO
Místní skupiny PZKO Dolní Lutyňe, Bohumín, Skřečoň, Zablatí a Věřňovice zvou v sobotu na slavnosti k výročí 70 let od vzniku PZKO. Program pojmenovaný Tam około Bogumina začne v 16 hodin v Kulturním domě v Dolní Lutyni. Vystoupí děti z polských škol, pěvecké sbory a solisté.

5. Kulinářský workshop
V rámci projektu Slezska kuchyňe na obou stranách hranice bude se v sobotu konat kulinařský workshop. V kuchyni v Domu PZKO v Stonavě se setkaji ženy z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubomi a Klubu Kobiet PZKO Stonawa.

6. Den obce Bystřice
V sobotu se určitě zastavte v Bystřici. Den obce nabídne koncerty, vystoupení Bystřických talentů, gymnastickou show skupiny Ginanaści, chutné občerstvení u stánků bystřických spolků a atrakce pro děti. Začátek od 15 hodin v areálu před bazénem.

7. Redyk Wiślański
Vydejte se v sobotu do polské Visly na Redykt Wiślański, nebol- li Miyszani łowiec. Kromě tradičních obřadů spojených s prvním výhonem ovcí na salaš na programu budou i taneční vystoupení folklorních souborů a zábava při horalské hudbě. Začátek v 12 hod. Visla Cienkov.

8. Otevírání pramenů
V Karviné začne letošní lázeňská sezóna symbolickým Otevíráním pramenů. Od soboty 13.05. až do 27.05. v Parku u kavárny Rosa v Rehabilitačním sanatoriu Lázní Darkov se můžete těšit na zajímavá vystoupení a další atrakce. V nejbližší sobotu na programu bude vystoupení mažoretek, F.Quinte a Jiří Erlebach a taky Odpoledne pro celou rodinu – občerstvení, soutěže a atrakce pro děti.

9. Výstava obrazů domácích tvůrců
V Domě PZKO ve Věřňovicích bude možno v neděli od 10 do 18 hodin shlédnout obrazy domácích tvůrců. Na vystavě, kterou pořádá Místní skupina PZKO, budou prezentovány obrazy malířů z Věřňovic a okolních obci.

10. Silniční běh městem Jablunkovem
Přijďte si zaběhat. Silniční běh městem Jablunkovem na počest Karla Szotkowského se uskuteční v neděli od 13.30. Start a cíl je na Mariánském náměstí. Pro účastníky několika věkových kategorií budou připraveny trasy v délce od 200 m (nejmladší) do 7,2 km.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.