Čtěte nás! Každý den nové informace!

Nadcházející víkend bude plný zajímavých akci. Bude rozhodně z čeho vybírat!

1. Duety s harfou

V rámci Mezinárodní soutěže Duety s harfou, která se bude  od pátku do neděle konat na zámku v Cieszyně, si budete moct nejen poslechnout  vystoupení účastníků soutěže, ale také zúčastnit se doprovodných koncertů a akcí. Na programu budou mj. harfový recitál Anny Verkholanstevy (pátek 19 hod.), koncert „Colours of tango” (sobota 18.30 hod.) a výstava harf.

2. „Pár obrázků z Balkánu

Výstava fotografií s názvem „Pár obrázků z Balkánu“ bude k vidění v dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova. Slavnostní zahájení výstavy Petra a Aleny Kolčárkových se bude konat v pátek v 16.30, fotografie si můžete prohlédnout do 20.05.

3Náměsti Chuti

Na náměstí v Cieszyně bude možno o víkendu ochutnat pochoutky z koutů celého světa. Přehlídka jídla Náměstí Chuti přiveze do Cieszyna nejrůznější speciality, jídlo se bude prodávat v mobilních restauracích – food truck.

4….Hu, hu hu, vjosna už je tu

Folklórní soubory Slezan a Slezanek budu v sobotu vítat jaro. Na tradiční akci, kterou pořádají Dům děti a mládeže v Českém Těšíně a polský COK Dom Narodowy jako host vystoupí soubory Bukóń z Jablunkova a Wałasi z Istebne. Pro rodiče s dětmi budou připraveny rukodělné workshopy, v rámci programu proběhne Velikonoční jarmáreček.

5. „Jaro a Velikonoce
Příchod jara se bude slavit i v Mostech u Jablunkova. Centrum Gotic zve v sobotu na den s řemeslem na téma Jaro a Velikonoce, který se bude konat vod 14:00 do 17:30 v Domě PZKO. Těšit se můžete na velikonoční dílničky a pestrý kulturní program, nebude chybět ani velikonoční jarmark. Vystoupí soubor Mali Górole.

6. Napoleon na zámku

Kdo chce trochu dobrodružství a vzrušení, ale chce se také něco dozvědět, přijme pozvání do zámku Fryštat na sobotu od 10 do 17 hodin. Napoleonské války a empírový životní styl, to je letošní překvapení ke startu hlavní zámecké sezóny v Karviné. Kromě prohlídek s průvodkyněmi v dobových kostýmech připraveny budou třeba ukázky výcviku dělostřelců či příjezd hulánů za vřavy bojových bubnů.

7. Ukliďme Česko

Kdo chce být trochu užitečný, může se v sobotu připojit do celostátní akci “Ukliďme Česko“, která poběží i v našem regionu. Společně s ostatními dobrovolníky můžete uklízet třeba v Návsí, Písku, Košařiskách, Hrádku, Třinci, Českém Těšíně, Hnojníku, Karviné, Havířově či Orlové.

8. Kvíz PZKO

Místní skupina PZKO Trzyniec Osiedle zve všechny generace na druhý ročník Kvízu PZKO. 2-4 osobové týmy budou zodpovídat otázky. Týmy a jednotlivci se mohou přihlásit na email awawrzyczkova@seznam.cz lub na tel. 720 506 376. 3.

9. Velikonoční dílny se stužkou

Trochu velikonočního tvoření nabídne Místní skupina PZKO ve Svibici. V sobotu od 14 hod. v Domě PZKO se bude konat velikonoční workshop. Účastníci budou tvořit stužkovou technikou. Materiál bude možné zakoupit na místě. Zájemci se mohu hlásit na tel. 723 051 322.

10. Velikonoční jarmark

Zastavte se v neděli v Jablunkově a nebudete litovat. Na Mariánském náměstí od 14.30 proběhne Velikonoční jarmark. Vystoupí Polský smíšený pěvecký sbor Collegium Canticorum a také hosté ze spřátelené Wisly, na programu bude i Divadlo Kozlovice s pohádkou o černokněžníkovi a večerní koncert Tomáše Kočka. Samozřejmostí budou řemeslné dílny, velikonoční zboží a občerstvení.

11. „Tečka za člověkem”

Evangelická farnost v Albrechticích zve v sobotu na hudebně-dramatické pašije „Tečka za člověkem” v podání hudební skupiny Přyvozacy a Divadla Z hůry. Duchovní koncert za doprovodu 12 muzikantů a herecké skupiny začne v 16 hod. Vstupné dobrovolné.

12. Postní koncert

V nedělí odpoledně Klášter sester Alžbětinek v Jablunkově rozezní hudba sboru Gaudeamus. V klášterním kostele se od 16 hod. po pobožnosti Křížové cesty bude konat postní koncert STABAT MATER – Antonio Vivaldi, v podání instrumentálního kvintetu s varhany.

(pe)

Štítky: , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru
Září062020

Parfém jako dárek: čemu věnovat pozornost při výběru

Polská mateřinka v Bludovicích bude mít druhou třídu 
Říjen192020

Polská mateřinka v Bludovicích bude mít druhou třídu 

Lanová dráha na Čantoryji podstoupí každoroční údržbu
Říjen172020

Lanová dráha na Čantoryji podstoupí každoroční údržbu

Akvarely Ewy Ćmok
Říjen152020

Akvarely Ewy Ćmok

Konference v Ustroni přiblíží papeže Jana Pavla II. jako turistu
Říjen132020

Konference v Ustroni přiblíží papeže Jana Pavla II. jako turistu

Památník tragédie na Dole Dukla čeká renovace
Říjen112020

Památník tragédie na Dole Dukla čeká renovace

Komorní koncert připomene 80. výročí úmrtí hudebního skladatele Jana Sztwiertni
Říjen092020

Komorní koncert připomene 80. výročí úmrtí hudebního skladatele Jana Sztwiertni

Ostravská univerzita pomáhá zalesnit svůj region. Ve spolupráci s Lesy ČR vysadili dobrovolníci z OU za víkend tisíce stromů.
Říjen092020

Ostravská univerzita pomáhá zalesnit svůj region. Ve spolupráci s Lesy ČR vysadili dobrovolníci z OU za víkend tisíce stromů.

Polsko-česká „Zeď kultury“
Říjen082020

Polsko-česká „Zeď kultury“


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie".

Website Security Test