Kam se vydat druhý březnový víkend? Tipů pro Vás máme hned několik:

1. Irský pátek

Svatého Patrika neslaví jen Irové. 17. března se přijďte podívat do Cieszyna – Dom Narodowy chystá irský pátek. V 18. hodin začne koncert polské skupiny Stonhenge, která hraje irskou a skotskou hudbu. Součásně k shlédnutí bude fotografická 3D výstava „Kocham cię jak… Irlandię!”, výstava bude otevřená do 4 dubna.

2. Keramické tvoření

Ruční tvorbu keramiky a točení na hrnčířském kruhu si můžete vyzkoušet v sobotu v Archeoparku v Chotěbuzi. Přijďte do zdejší keramické dílny a naučte se základní technické postupy používané při výrobě keramických předmětů. Keramické tvoření od 8 do 16 hod.

3. Talkshow v Karviné

Městský kulturní dům Karviná zve na večer plný humoru a italské hudby. V sobotu od 19 hod. přijďte na interaktivní talkshow herečky a spisovatelky Ivanky Deváté a televizní novinářky, publicistky a moderátorky Zuzany Bubílkové. Veselé povídání doplní italský zpěvák Andrea Andrei.

4. Pochod „K pramenům Wisly”

Zajímavou nabídku pro ty, kteří o víkendu nechtějí zůstat doma, má PTTS Beskid Śląski. W sobotu zve všechny na XIV mezinárodní turistický pochod „K pramenům Wisly”. Akce je určená pro běžkaře i pěší turisty.

5. Cestovatelská přednáška v Žukově

Místní skupina PZKO v Dolním Žukově zve v sobotu odpoledne na cestovatelskou přednášku. Hostem setkání bude Tadeusz Franek. S posluchači se podělí o zážitky z návštěvy v Papui – Nové Guineji . Začátek v 17 hodin.

6. St. Patrik´s day

Na zábavu u příležitosti svátku svatého Patrika zve v sobotu horská Chata Skalka v Motech u Jablunkova. St. Patrik´s day začne tady v 19 hodin. Pořadatelé chystají pivní bar se speciály, whisky bar, irskou kuchyni a zábavu do rána v irském rytmu. Hrát bude DJ Hanka.

7. Ezoterický festival

Po celý víkend se bude konat v Karviné festival přednášek, meditací, poradenství, duchovní hudby, ezoteriky a zdravého životního stylu. Ezoterický festival začne v sobotu ráno v MěDK v Karviné-Novém Městě. Součástí akce bude také prodej zdravých produktů, bylinek, čajů, drahých kamenů, karet, odborné literatury.

8. „Kwiatek dla Pań”

Sídlo Místní skupiny PZKO Albrachcice rozezní v nedělí polská hudba z meziválečného období. MK PZKO zve své na akci „Kwiatek dla Pań”. V programu vystoupí herci Polské sceny Těšínského divadla s hudebním představením „Powróćmy jak za dawnych lat czyli piosenki międzywojenne”.

9. Setkání s komedií

Pokud si chcete zlepšit náladu, určitě se v neděli zastavte v Těrlicku. Místní skupina PZKO totiž zve na Setkání s komedii. Od 16 hod. v Kulturním domě vystoupí ochotnické divadlo z Komorní Lhotky s představením „1+1=3”. Od 15.00 bude otevřená kavárna „U Zeflika”, kde si budete moct koupit třeba domácí koblihy.

10. Pašijový koncert

Pašijový koncert chystá na neděli PCHM Collegium Canticorum. Sboristé zazpívají v evangelickém kostele v Bludovících v 9.30.

(pe)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


V sobotu se uskuteční mše na Kozubové
Říjen152021

V sobotu se uskuteční mše na Kozubové

10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test