REGION / K poslednímu karnevalovému víkendu neodmyslitelně patří ostatkové zábavy. Ovšem kromě plesů a ostatkových zábav najdete v nabídce víkendových akci také další zajímavě tipy.

1.Pohádka pro peřinu

Jaké dobrodružství zažijí malá Anežka a její peřina během jedné noční cesty? Přijďte se přesvědčit do Těšínského divadla – na pátek Scéna Bajka připravila pro děti a hravé rodiče polskou premiéru nové inscenace „Pohádka pro peřinu“.

2.Výstava piktoriální fotografie

V Kulturním centru v polské Wisle bude v pátek v 17 hod. zahájená fotografická výstava Jiřího Jurzykovského a Josefa Frydrycha. V rámci výstavy budou prezentovány fotografie Jablunkova a Wisly v piktoriální formě.

3. Sztywny pal Azji

Koncert skupiny Sztywny pal Azji zahájí nový cyklus nevšedních koncertů Scéna 24, pořádaných organizátory z Domu Narodového v Cieszyně. V pátek polská rocková kapela zahraje od 20 hodin.

Další koncert je naplánován na 4. března – vystoupí skupina Riffertone.

4. Music & Dance Show v divadle

Divadlo A. Mickiewicze w Cieszyně zve na nevšední karnevalový koncert – projekt Marcina Wyrostka Music & Dance Show. V pátek od 18 hodin začne výjimečné představení – muzikál, ve kterém hudba souboru Tango Corazon se spojí s taneční choreografií.

5.Masopust v Archeoparku

Archeopark v Chotěbuzi zve v sobotu na masopustní akci pro celé rodiny. Na programu budou: od 10.30 přednáška Masopustní období – od Tři králů do Popeleční středy, masopustní průvod po hradišti, tvorba masopustních masek.

6. Zjazd Gwiaździsty

Sjezdovky v Mostech u Jablunkova budou po celou sobotu patřit žákům polských škol. Bude se tady totiž konat 45. edice Zjazdu Gwiadzistého, stěžejní sportovní akce polských základních škol. Soupeření závodníků budou moci přihlížet rodiče a ostatní zájemci. Oficiální zahájení je v 8.30, během dne nebude chybět i kulturní a doprovodný program.

7. Hrčavské ostatky

Obec Hrčava zve všechny místní a přespolní na ostatky ve velkém stylu. Oficiální zahájení je ve 12 hod. a těšit se můžete na bohatý kulturní a doprovodný program a také na spoustu dobrot, které k masopustu patří. O kulturní program se postarají: Górole, Svrčinka, Lipka, Mały Koniaków a další soubory a kapely.

8. Kubánská fiesta

Milovníky latinských rytmu určitě potěší sobotní nabídka polské obce Ustroń. Na tamním náměstí se bude konat kubánská fiesta. Začátek v 15 hod. Na programu budou koncerty a workshopy latinských tanců, pořadatelé chystají také několik překvapení.

9. Ostatkové zábavy

K poslednímu karnevalovému víkendů patří samozřejmě i ostatkové zábavy. Těch bude v nejbližších dnech hned několik. V pátek na karnevalovém plese v Domu PZKO v Bludovicích se bude bavit mládež. V sobotu se můžete vydat třeba na ostatkový ples do Vendryně, Stonavy, Orlové Poruby nebo na Papučový bal do Jablunkova. Tradiční „Pohřeb basy“ připravuje na stejný den Místní skupina PZKO v Karviné-Ráji. Na ostatkovou zábavu v maskách pro celé rodiny zve v sobotní odpoledne Místní Skupina PZKO v Dolní Líštné. „Śledziówki” pořádají třinecké místní skupiny PZKO Sídliště a Terasa.

(pe)

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.