REGION / Na naše dveře mohou zaklepat Tří králové. Dobrovolníci převlečení za tři mudrce, kteří pomáhají ve sbírce pořádané Charitou ČR, navštěvují naše domy od 1. do 15. ledna. Větší města pořádají u této příležitosti také různé akce.

Svátek Tří králů je v Těšíně velkou událostí. Z Rynku se tradičně do ulic města vydává Tříkrálový průvod, akce se účastní houfy lidí. Letos se akce zúčastní i prezident Polska Andrzej Duda.

Svátek začíná ve 13 hod. na Rynku, na programu jsou jasełka Chatka Dziadka, koncert Zespołu Voices of MM , společné zpívání koled, soutěž pro děti o nejkrásnější převlek v průvodu. Pořadatelé zvou rovněž do Domu Narodoweho, kde ve 14.30 hod. začne koncert Sabiny Brody a Michała Kasztury.

Tříkrálové oslavy si užijí i obyvatelé Třince. Baltazar, Melichar a Kašpar se projedou městem již potřetí. Tři králové vyjedou na koních z náměstí TGM v sobotu 7. ledna v 16 hod.

AS/tnj

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.