Adam Mendrek a Dominika Koukalová se stali vítězi Těšínského poháru – Memoriálu Stanislava Krauze.

Adam Mendrek, 21letý syn někdejšího československého olympionika Tomasze Mendreka (startoval na olympiádě v Barceloně v roce 1992), se radoval z druhého vítězství v rodném městě.

Nezastírám, že do Českého Těšína jsem si přijel pro vítězství. Tento turnaj pro mě znamená mnoho, ve městě příbuzné a známe, moc rád se vracím do rodných míst – prohlásil přední český hráč, vicemistr ČR z loňska.

Klání žen ve dvouhře ovládla Dominika Koukalová – mladší sestva Petra Koukala, které v loňském roce ukončil kariéru.

V mixu zvítězilo duo Alžběta Bášová – Jakub Bitman, v deblu triumfovaly páry Alžběta Bášová-Michaela Fuchsová oraz Jaromír Janáček-Petr Beran.

Českotěšínští příznivci drželi pěsti nejenom Adamu Mendrekovi, ale také jeho bratranci Wojciechovi, který neměl daleko k postupu do osmifinále. V prestižním turnaji startovali také další hráči českotěšínského klubu, který startuje v první lize družstev: Katrin Krauzová, Marek Kufa a Adam Šářec.

Marek Kufa je ve třetím ročníku, já a Wojtek se chystáme na maturitu. Ředitel našeho gymnázia Andrzej Bizoń má pro sportovce pochopení, vychází nám vstříc. Děkujeme mu za podporu – řekl Adam Šářec, student Polského Gimnazja Juliusza Słowackiegow Českém Těšíně.

(des)

Štítky: , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.