KRAKOV / Členové dvou smíšených pěveckých sborů ze Záolší, Collegium Iuvenum a Canticum Novum, strávili uplynulý víkend na VII. Krakovském festivalu adventních a vánočních písní.

Soutěžní vystoupení sborů z našeho regionu proběhla minulou sobotu v krakovském kostele sv. Petra a Pavla. Téhož dne večer oba sbory společně vystoupily na festivalovém galakoncertu nazvaném „Śpiewanie po Zmierzchu” (Zpívaní po setmění).

Včera večer obdrželi sboristé výsledky soutěžního klání. Oba zaolšanské soubory se umístily na stříbrných příčkách, přičemž každý z nich uspěl v jiné kategorii.

Festivalu se zúčastnily amatérské pěvecké sbory z mnoha různých zemí. Do Krakova se sjeli soutěžící z Polska, Chorvatska, Itálie, Lotyšska, Rumunska, Slovenska, Jihoafrické republiky a Maďarska.

„Jde o první společný zájezd obou sborů,” uvedl dirigent Leszek Kalina. Sboristé však již letos v červnu jedno společné vystoupení absolvovali. Spolupráce mezi sboristy různých generací má za cíl motivovat mladší zpěváky ze sboru Collegium Iuvenum, aby pokračovali ve své pěvecké činnosti i v generačně starším obsazení sboru Canticum Novum.

AS

Překlad: Pygmalion

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.