REGION / Přestože v karvinském regionu se hornický svátek již po mnoho let slaví v první polovině září, na horníky zavzpomínají i na začátku prosince. Letos se opět budou konat slavnosti u příležitosti svátku sv. Barbory – patronky horníků.

Již dnes, v pátek 2. prosince v 16 hod. biskup Ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz požehná zvonici sv. Barbory v Doubravě. Zvon z této zvonice pochází z roku 1890. Následně se bude konat mše svatá v doubravském kostele sv. Hedviky Slezské.

V sobotu 3. prosince v 10 hod. se bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Karviné-Fryštátě konat mše sv. „barborková” obětovaná za živé, zemřelé a zahynulé horníky. Obdobná mše se konala 10. září na Univerzitním náměstí v Karviné-Fryštátě u příležitosti Dne horníků.

Na horníky farníci zavzpomínají také během nedělních bohoslužeb (4. prosince) v kostelech ve Stonavě a Karviné-Loukách. Tento karvinský kostel je rovněž zasvěcen sv. Barboře.

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test