JABLUNKOV / Potomci Henryka Sienkiewicze Anna Dziewanowska a Juliusz Sienkiewicz během návštěvy Zaolší byli hosty rovněž v jablunkovské polské základní škole, která nese jeho jméno. V pátek 11. listopadu se tam u příležitosti končicího se Roku Sienkiewicze konalo školní představení, které oba shlédli.

– Dílo Henryka Sienkiewicze je s námi každý den. Neúnavná činnost spisovatele – sociální či společenská, a boj za nezávislost státu měly nemalý vliv na znovuzískání nezávislosti Polska. Jeho knihy učily tomu všemu, co dnes postrádá mladá generace – lásku k vlasti, národní hrdosti a zejména schopnost přinášet oběti – konstatovala ředitelka školy Urszula Czudek.

Program pojmenovaný S návštěvou u Sienkiewicze předvedli žáci starších tříd. Žáci se ujali role vyprávěče, který publiku přibližuje život Sienkiewicze. Vše doplňovaly inscenované útržky jeho tvorby.

AS/tnj

Štítky: ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA Walizki

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.