TĚŠÍN / Na výstavu „50 let cykloturistiky s Ondraszkem“ vás zve Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” a Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Muzeum Těšínského Slezska) v polském Těšíně. Expozici v Muzejních sklepeních na ul. Regera v Těšíně můžete navštívit od 4. listopadu do 2. prosince. Její součástí bude soutěž „Jubileusz Ondraszka w obiektywie” („Jubilejní výročí ,Ondraszka’ objektivem fotoaparátu”).

Turistický cykloklub PTTK „Ondraszek” byl založen v Těšíně 6. listopadu 1966. Zpočátku měl pouhých 20 členů a jeho prvním předsedou se stal Władysław Sosna. V roce 1979 převzal předsednickou funkci Andrzej Słota a od roku 2006 do současnosti cykloklub vede Zbigniew Pawlik.

Klub Ondraszek, jehož hlavním mottem je poznávání přírody na kole, uspořádal za svou padesátiletou existenci stovky závodů, výprav, cyklovýletů, a to nejen po Polsku, ale i po jiných evropských zemích. Klub rovněž spolupracuje s Cyklistickým svazem „Olza” PTTS Beskid Śląski.

Překlad: Pygmalion

Štítky: , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.