V magnetu extraligy ledního hokeje třinečtí Oceláři zdolali na svém ledě Kometu Brno a vrátili se na první místo v tabulce.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC KOMETA GROUP BRNO 4:3

Střetnutí o první příčku v třinecké Werk Areně mělo vysokou úroveň, sledovala je vyprodaná hala. Po první třetině vedli hosté, v úvodu prostřední periody se Ocelářům podařilo vyrovnat. Brňané si vzali vedení zpět, ale domácí dvěma zásahy skóre otočili. V závěrečném dějství padl jen jeden gól, hosté si vynutili prodloužení, v němž Petružálek zaznamenal vítěznou trefu Třince.

– Zpočátku nám scházelo sebevědomí, v úvodní třetině měl převahu soupeř. Na začátku druhé třetiny nás pozvedl rychlý gól a od toho momentu byl k vidění zajímavý hokej. V prodloužení jsme měli více štěstí než soupeř – konstatoval třinecký asistent trenéra René Mucha.

BRANKY A NAHRÁVKY: 21. Roth (Dravecký), 28. Hrňa (Kreps, Marosz), 31. Marosz (Růžička), 65. Petružálek (Linhart, Marosz) – 17. V. Němec, 25. M. Erat (Nečas), 52. V. Němec (Štencel, M. Erat). Rozhodčí: Šír, Pražák. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1 – 1:0.

TŘINEC: Hamerlík – Jank, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Rákos, Kreps, Dravecký – Petružálek, Kane, Martin Růžička – Adamský, Polanský, Irgl – Jašek, Marosz, Hrňa.

BRNO: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Káňa, Čermák, Dočekal – Vincour, Hruška, Zohorna – Dvořák.