Tento říjnový víkend bude plný zajímavých akcí. Vybrali jsme pro Vás pár tipů, kam vyrazit za kulturou, zábavou, sportem…

1. Jubilejní koncert sboru „Zgoda”

V letošním roce slaví pěvecký sbor „Zgoda” z Třince 30. výročí založení. Zpěváci a zpěvačky a také všichni příznivci sboru a milovníci hudby jsou zváni na jubilejní koncert v sobotu v 15. hod. do restaurace Sojka w Neborech. Vystoupí sbor „Zgoda“, Jan Maria Dyga – umělec, zpěvák a herec, mužský pěvecký sbor „Gorol“.

2. Zabijačka

Přijďte v sobotu do Fryštatu – budete moci ochutnat zabijačkové speciality. Místní skupina PZKO zve od 17 hodin na tradiční zabijačku. Nakoupit zabijačkové dobroty můžete dopoledne před zahájením akce. Odpoledne bude kromě ochutnávky připraven i hudební program – vystoupí folklorní soubory, večer se bude konat diskotéka.

3. Darkovský podzim
Místní skupina PZKO Karviná-Darkov zve na hudební nedělí. V rámci 15. edice Darkovského podzimu bude se od 15.30 v sanatoriu v Karviné-Hranicích konat Podzimní Koncert. Vystoupí Pěvecký smíšený sbor Lira, žáci umělecké školy a folklorní soubor Olzianki z Polska.

4.Mistřovický svátek draků

V Mistřovicích budou v sobotu létat draci. Členové Místní skupiny PZKO a všichni příznivci pouštění draků se setkají ve 14 hod. na louce Na Gorach, nad evangelickým hřbitovem. Na programu bude i posezení u ohně a pečení klobásek a brambor.

5. Česko-polský designérský salon
Pavel Noga, Tomasz Bierkowski a Marek Chmiel budou v pátek hosty kavárny a čítárny Avion. V rámci cyklu Bez stereotypů. Češi a Poláci o sobě navzájem se bude tentokrát hovořit o úloze grafického designu v soudobé vizuální komunikaci.

6. Bocónowska Sómsiadówka
Sousedé, místní i přespolní se sejdou v sobotu v Kulturním domě v Bocanovicích na sousedské zábavě. Na programu bude od 13 hod. soutěžní výstava plodů zeleniny, ovoce a domácích zavařenin, vesnické disciplíny pro „sousedské” týmy, vystoupení folklorních skupin a zábava.

7. Módní přehlídka

V sobotu v Polském domě Żwirki a Wigury v Těrlicku-Kostelci se bude konat nevšední módní přehlídka. Sdružení rodičů polské školy z Těrlicka společně s Místni skupinou PZKO připravuji přehlídku, během níž vystoupí žáci a děti z mateřské školky. Na programu bude i bazárek dětského oblečení a sportovního vybavení.

8. Pouť sv. Hedviky

Tradiční pouť sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova se bude konat po celý víkend. V sobotu a neděli můžete tedy vyrazit do Mostů na mši svátou u příležitosti svátku sv. Hedviky a pak na tradiční veselici v centru obce. Pro návštěvníky budou připraveny pouťové atrakce, kolotoče, soutěže, stánky z občerstvením.

9. Náměstí chutí

Na náměstí v Cieszyně bude možno v sobotu a neděli ochutnat pochoutky z koutů celého světa.
Přehlídka jídla Náměstí chutí přiveze do Cieszyna nejrůznější speciality, mezi kterými nebudou chybět například populární hamburgery, pečené kaštany, tortille, langoše, ale ani třeba mexická či japonská kuchyně. Jídlo se bude prodávat v food truckach – mobilních restauracích.

10. Mezinárodní dekáda varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu

Pěvecké sbory, komorní tělesa, jednotlivci a další umělci z různých zemí se od 12. řijna prezentují veřejnosti v rámci XXVII Mezinárodní dekády varhanní, komorní hudby a sborového zpěvu. Také o nadcházejícím víkendu se můžete zúčastnit koncertů. V sobotu v Ježíšově kostele na Vyšní bráně uslyšíme skladby Antonína Dvořáka v podání Slezského ekumenického sboru a orchestru, zatímco v neděli Dvořáka zahraje v evengelickém kostele na Rozvoji Doležalovo kvarteto.
(pet)

Štítky: , , , , , , , , ,

Komentáře


Čtěte také


12 tipů na víkend
Září162021

12 tipů na víkend

Polské dny v Karviné již od čtvrtka
Září152021

Polské dny v Karviné již od čtvrtka

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje
Září122021

Filmový víkend v Těrlicku pokračuje

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty
Září122021

V Ustroni si připomenou vypálení zdejší synagogy nacisty

V Jablunkově budou probíhat Polské dny
Září102021

V Jablunkově budou probíhat Polské dny

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století
Září092021

První škola v Gutech byla vystavěna koncem 18. století

10 tipů na víkend
Září082021

10 tipů na víkend

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem
Září072021

Ve filatelistické soutěži „EUROPA Stamps 2021“ Polsko zastupuje známka s rysem

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test