DOLNÍ LIŠTNÁ / Přehlídku lidových kapel členové MS PZKO Dolní Lištná uspořádali již podesáté. Akci se vede dobře, do zahrady u Domu PZKO opět přilákala nemálo lidí.

  Lavice před scénou se zaplnily návštěvníky, nezřídka celými rodinami. Další posezení pak bylo za scénou, kde se prodávaly bramborové placky, vepřové koleno a kotlíkový guláš.

  Pořadatelé připravili samozřejmě i hody pro duši. Letos se na kulturním programu, který se odvíjen na scéně, podílel soubor Błędowice (MS PZKO Havířov-Bludovice), kapela Bukóń (MS PZKO Dolní Lomná) a Nowina (MS PZKO Jablunkov). Jako poslední se představil hudební soubor Pear Band. Slovem provázeli Beata a Marek Bartnicčti.

  V Lištné samozřejmě nemohl chybět soubor Obecního kulturního střediska v Jasienici (Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy), se kterým MS PZKO v Lištné realizoval přeshraniční projekt. Jeho výstupem je právě nová scéna.

  Na Prohlídku se dostavil vzácný host – generální konzul Polska v Ostravě Janusz Bilski. Do Lištné přijel i vládní zmocněnec Jiří Cieńciała a Leszek Richter za Hlavní výbor PZKO.

  Štítky: , , , , ,

   Komentáře   CZYTAJ RÓWNIEŻ   REKLAMA

   REKLAMA
   Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

   www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

   Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
   Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
   Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.