Čeká nás víkend plný zajímavých událostí. Zde je naše nabídka:

1.Setkání u pramene Olzy

Pro turisty je připraven výlet k  prameni Olzy, který se nachází na hoře Gańczorka v Istebné. Autobus odjede v pátek z Českého Těšína v 9 hod. Místo setkání před odjezdem – za autobusovým stanovištěm u Frýdecké ulice.

2.Żwirkowisko

V pátek a v neděli budou v Těrlicku opět vzpomínat na polské letce, kteří zahynuli během neštěstí právě tam. V pátek se u pomníku a následně v Domě PZKO na Kostelci setká mládež, v neděli se pak bude konat bohoslužba a pietní akt u Pomníku letců. Zpřístupněné budou také výstavy Dywizjon 303 i nie tylko a Cichociemni.

3. Zahradní slavnost

Místní skupina PZKO v Dolním Žukově zve na sobotní zahradní slavnost. Zajímavý program začne v 15 hod. v Kulturním středisku. Představí se v něm členové ochotnického divadla, budou i domácí zákusky, bigos, atrakce pro děti. Pořadatelé nabídnou k prodeji také med.

4.Cieszyński przekładaniec

Zpívání, tančení, workshopy lidové tvořivosti, lidové hry a zábavy nejen pro nejmenší – to jsou jen některé z atrakcí, které čekají na milovníky místních tradic. Stačí pouze 10. září navštívit Park Pokoju v Cieszyně, kde se bude konat další ročník akce pojmenované Cieszyński Przekładaniec – czyli co z tą tradycją … . Akce začíná v 14.30 hod.

5. Karvinské varhany

Nevšední zážitek čeká na milovníky varhanní hudby již tuto neděli. V 16 hod. ve fryštackém kostele Povýšení sv. Kříže se uskuteční koncert v rámci festivalu varhanní hudby Karvinské varhany. Zahraje Petr Čech, laureát mnoha mezinárodních ocenění. Zazpívá i sopranistka Eva Dřízgová-Jaroušová, která koncertovala skoro ve všech evropských zemích.

6. Horský běh na Ostrý

Proč se o víkendu nevydat na hory? A proč si u toho rovnou nezaběhat? V neděli se bude konat již sedmý ročník Horského běhu na Ostrý. Start je v 10 hod u Hájenky v Tyře, cíl na Ostrém u chaty. Poběží se v několika kategoriích, oceňování vítězů se bude konat u chaty.

7. Loučení s létem s Radiem Katowice

V sobotu Radio Katowice a těšínská radnice zvou na Loučení s létem. Akce, která začne v 16 hod. bude o hudbě (vystoupí například Wawele, Puton Rock, Jafia), nebudou také chybět stánky místních spolků venkovských žen Slezského kraje, k závěru dospěje také soutěž Radia Katowice a Hornoslezského leteckého sdružení (Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze). Propagace Cieszyna v rádiu potrvá celý den.

8. Pouť v Horní Lomné

Tradiční pouť u hornolomňanského kostela se bude konat v neděli. Bohoslužby budou jak v polském jazyce (v 6.30 hod), tak v českém (v 11 hod.). Pak na místní a návštěvníky čeká mnoho jarmarečných atrakcí.

9. Dny židovské kultury

Všichni, kteří se zajímají o židovskou tradici a kulturu, se mohou vypravit do Cieszyna a Českého Těšína na Dny židovské kultury/Dni Kultury Żydowskiej. Festival začíná v neděli a potrvá celý týden. Na programu jsou koncerty klezmerské hudby, přednášky, workshopy, filmové projekce, výstavy, výlety a divadelní představení.

Komentáře


Čtěte také


V sobotu se uskuteční mše na Kozubové
Říjen152021

V sobotu se uskuteční mše na Kozubové

10 tipů na víkend
Říjen142021

10 tipů na víkend

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu
Říjen132021

Renata Putzlacher vzpomínala na Bronisława Liberdu

Zemřel Oton Hila
Říjen122021

Zemřel Oton Hila

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło
Říjen122021

Z redakční pošty: Skromné jubileum sboru Hasło

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana
Říjen112021

Troje ročních období v Bystřici. Tentokrát zahráli Zbigniew Kaleta a Adam Farana

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly
Říjen112021

V Beskydském muzeu o výpravách k pramenům Visly

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ
Říjen112021

Proč se vyplatí učit se polsky? Odpověď na tuto otázku nabízí kampaň #KTOTYJESTEŚ

REKLAMA
REKLAMA

ZWROT TV

Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

Website Security Test