Léto v našem regionu pořád ještě nekončí stejně jako pestrá nabídka víkendových akcí. Máme pro vás několik tipů, kam se vypravit o víkendu:

1. Festival v ulici

První ročník Festivalu v ulici je tady! Užijte si zajímavý program přednášek, workshopů a koncertů, a to vše na ulici Střelniční. Přijďte od čtvrtka do neděle do Klubu Dziupla a Volnočasového centrum brusírna, na programu budou mj taneční workshop, vegetariánská degustace, česko-polské knihování, setkání s polským filmem, koncerty, diskuze…

2. Benefice pod modrým těšínským nebem

V rámci benefičního koncertu, který se uskuteční v pátek od 18 hod. na náměstí v Českém Těšíně, se návštěvníkům akce představí Ewa Farna, kapela NO NAME, Těšínské divadlo, Gipsy Werk a Daniel Mrózek. Výtěžek podpoří organizaci Celé Česko čte dětem, Charitní dům pokojného stáří a denní stacionář Lydie.

3. Koncert „Pytania do życia”

Městská knihovna Český Těšín zve na koncert známého polského hudebníka, který spolupracuje s významnými osobnostmi polské hudební scény, jako Ewa Bem, Michał Bajor, kapela Dżem nebo Grupa MoCarta. Grzegorz Majzel zahraje v Čítárně a kavárně Avion w patek od 17 hod.

4. Kobzolfest

Hlavním hrdinou páteční akce v Dom2 PZKO v Orlové-Lutyni bude… kobzol, nebo-li brambor. Místní Poláci zvou od 17 hod. na „Kobzolfest“. Na programu budou soutěž o nejkrásnějšího bramborového panáčka, škrábání brambor na čas, kvízy a zábavy, posezení u ohniště.

5. Kobzolszoł

Místní skupina PZKO ve Svibici pořádá tradiční akci – svátek brambor Kobzolszoł. Hosté se sejdou v sobotu ve 14 hod. na zahradě domu PZKO. Na programu budou nejen placky a stryki, nebude také chybět folklor, vystoupení děti z polské školy a návštěva hostů ze spřátelené polské obci Jasienica.

6. Loučení s létem v Orlové-Porubě

V sobotu v Orlové-Porubě se budeme loučit s létem. Místní skupina PZKO chystá tradiční akci v zahradě Domu PZKO. Od 14 hodin se můžete těšit na vystoupení skupiny „Niezapominajki” a kapely „Old Boys Band”. a také chutné jídlo a příjemnou atmosféru.

7. Loučení s létem ve Fryštatě

Ve stejný den rozloučit se s létem budete moci i v PZKO v Karvině-Fryštatě. Místní skupina PZKO tady pro vás připravila odpoledne plné hudby. Pořadatelé od 14 hodin zvou na posezení za doprovodu piana, hosté si i společné zazpívají.

8. Jabkový den

Město Jablunkov zve na den plný jablek, zábavy a hudby. V sobotu od 14 hodin v parku A. Szpyrce vystoupí mj skupina Blaf, Apple band, břišní tanečnice DDM Bystřice, k vidění bude gastroshow Mr. Robinsona či přehlídka oblečení inspirovaného folklorem. Připraven je i pestrý doprovodný program.

9. Zavírání pramenů

Vydejte se v sobotu do Karviné. Od 14 hodin v lázeňském parku v Karviné-Hranicích vypukne akce „Zavírání pramenů”. Čeká Vás bohatý program, kde si přijdou na své děti i dospělí. Vystoupí Petra Janů, Legendy se vrací, Markéta Konvičková, Soubor Permoník, Juventus Karviná a další. Nebudou chybět atrakce pro děti.

10. Svatovavřinecký hudební festival

13. ročník festivalu pokračuje dalšími koncerty. Na hosty čekají duchovní hudební skvosty z období baroka či klasicismu, ale i kompozice 20. století v podání předních umělců z domova i ze zahraničí. Koncerty se odehrávají i u nás – v sobotu můžete přijít na koncert do Kostela Narození Panny Marie v Orlové, v neděli se koncerty odehrají v Havířově-Bludovicích, Bystřici a Ostravě.

(pet)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.