TŘINEC / V centru města – na náměstí T.G. Masaryka a v jeho okolí jsou občanům k dispozici nové stojany na kola. Tato zpráva určitě potěší všechny cyklisty, kteří doposud měli problém se „zaparkováním” svých dvoukolých dopravních prostředků.

„Dřívější stojany nesplňovaly požadavek bezpečného umístění kol, nakonec jen málo cyklistů je používalo” vysvětluje Leszek Gryga – cyklokoordinátor města. „Cyklisté často raději svůj dopravní prostředek opřeli o lavičku, než aby jej vrátili do původního stojanu“ podotkl.

Jak nám bylo sděleno, dříve se kolo umístěné ve stojanu opíralo o výplet kola a často tak docházelo k jeho poškození. Dalším důvodem výměny stojanů za nové je i ten, že do původního stojanu šlo kola zamknout jen velmi obtížně. Nové stojany umožňují nejbezpečnější způsob jejich zamykání, které v praxi znamená zajištění předního a zadního kola včetně rámu.

Navíc stojany nebyly dříve všude tam, kde to bylo zapotřebí. Současné stojany byly rozmístěny „rovnoměrněji“. „Chceme pro cyklisty vytvořit co nejlepší podmínky. Nové stojany na kola jsou dalším krůčkem k realizaci ekologické mobility a podpory cyklistické dopravy ve městě,“ dodala starostka Věra Palkovská.(pet)

Štítky: , , , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test