REGION / Letos na podzim, ve dnech 7. a 8. října, proběhnou volby do Senátu České republiky a do zastupitelstev krajů. Volby do jedné třetiny Senátu ČR se budou konat i v našem volebním obvodu č. 73, který tvoří východní část okresu Frýdek-Místek a západní část okresu Karviná.

Registrace kandidátů skončila v úterý. V senátních volbách ve volebním obvodu č. 73 o post senátora bude bojovat šestice kandidátů: současný senátor Petr Gawlas (ČSSD) z Jablunkova; Jiří Cieńciała (Občané spolu – Nezávislí ) z Vendryně, v současné době zmocněnec české vlády pro Moravskoslezský a Ústecký kraj, také rektor Vysoké školy podnikání a práva v Praze; Pavla Golasowská (KDU-ČSL) z Třince, poslankyně Poslanecké sněmovny ČR; Gustav Pilch (KSČM) z Třince, předseda zemědělského podniku; Ivo Raška (ANO 2011) z Třince, lékař a Jan Osoba (Úsvit – Národní Koalice) z Českého Těšína, Czeskiego Cieszyna, strojní technik.

V letech 1996-1998 a 1998-2004 senátorem tohoto obvodu byl Emil Škrabiš, následně šest let v Senátu zasedal Igor Petrov, v současné době své volební období končí senátor Petr Gawlas.

Štítky:

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie im. Jana Olszewskiego.