TŘINEC / Třinecký lesopark by měl být od konce září bohatší o novou atrakci, která zabaví malé i velké. Jde o nové devítijamkové hřiště na hru zvanou discgolf. Počátky discgolfu sahají do 70. let a od té doby si tato hra získává stále větší popularitu po celém světě. Populární je i v Moravskoslezském kraji, který je discgolfově neaktivnější a podle odborníků udává směr rozvoje discgolfu v celé střední Evropě.

Hřiště bude zdarma veřejně přístupné dětem i dospělým. Discgolf si můžete zahrát s přáteli, s rodinou, ale klidně i sami. Zájemcům o hru na úvod stačí jeden discgolfový disk, který lze v profesionální kvalitě pořídit už od 250 korun.

„S Lesy ČR a realizátorem discgolfových hřišť jsme se dohodli, že jedno devítijamkové vyroste i v třineckém lesoparku a navíc jsou Lesy ČR ochotny výstavbu hřiště finančně pokrýt, což mě velmi příjemně překvapilo. Třinecké školy se navíc mohou od Lesů ČR těšit na dárek v podobě discgolfových talířů,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Půvab této hry si budou moci zájemci vyzkoušet 27. září, kdy se chystá slavnostní otevření hřiště v Třinci. Zároveň mohou na vlastní oči vidět, jak discgolf hrají zkušení hráči.

Hra vychází z pravidel klasického golfu s tím rozdílem, že místo holí a míčků hráč hází plastový létající talíř (disk), který se snaží umístit do discgolfového koše. Za každý hod hráč získá bod, stejné je to i s trestními body. Hráč, který projde celé hřiště (většinou 9 jamek) s nejnižším počtem hodů, se stává vítězem. Stromy, keře, terénní a vodní překážky v dráze jsou pro každého výzvou a přidávají hře na atraktivitě.

(pet)

Štítky: , , , ,

KomentářeCZYTAJ RÓWNIEŻREKLAMA

REKLAMA
Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.