JABLUNKOV / Každoročně během Gorolského svátku členové Mužského sboru „Gorol“ působícího při Místní skupině PZKO v Jablunkově vzdávají hold zasloužilým členům souboru a osobnostem, které významně přispěly k rozvoji a uchování tradic Gorolského svátku. Letos sbor navštívil hroby svých předchůdců v sobotu 3. srpna. Stanislav Gawlik, člen sboru, hovoří o této tradici a zdůrazňuje její význam pro místní komunitu.

— Každoročně navštěvujeme hroby zasloužilých členů našeho sboru a dalších osobností, které přispěly k rozvoji našeho svátku. Pokládáme květiny a děkujeme jim za to, co udělali pro naši kulturu — říká Gawlik.

Delegace sboru navštívila v Třinci hrob Ludvíka Cienciały, známého také jako Maciej. Poté se přesunuli do Návsí na hroby Władysława Młynka a Władysława Niedoby. Další zastávkou byl Bukovec, kde položili květiny na hrob Gabriely Pazderové. Následně členové sboru navštívili hřbitov v Jablunkově. — Tradičně pokládáme květiny na hroby Karola Piegzy, Bogusława Słowiaczka a Antonína Szpryce — dodává Gawlik.

Komentáře





CZYTAJ RÓWNIEŻ



Ministerstvo Kultury Fundacja Fortissimo

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.
Zadanie współfinansowane ze środków Kancelarii Senatu.